KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

Najczęściej czytane

 1. DZIAŁANIA POLICJI PODCZAS INTERWENCJI NA ULICY KOLEJOWEJ W KOLE

  W związku ze zgłoszeniem mieszkańców w dniu 17 sierpnia br. policjanci podjęli interwencję przy ul. Kolejowej w Kole wobec grupy mężczyzn, w której jeden z nich spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem.

 2. POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOLE 2017

  Po raz kolejny policjanci z całego kraju – w tym również policjanci z powiatu kolskiego obchodzili swoje święto. 28-go lipca w Kole odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości wręczono funkcjonariuszom odznaczenia, medale, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody. Za swoją pracę zostali również uhonorowani pracownicy cywilni kolskiej jednostki. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz emerytowani policjanci.

 3. Kolscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

  Kolscy policjanci pionu kryminalnego zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie jednej z posesji gminy Grzegorzew. Funkcjonariusze ujawnili dwa częściowo zdemontowane samochody i mnóstwo części pochodzących z kradzionych pojazdów. Policjanci zatrzymali właściciela posesji. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi mu kara pozbawienie wolności do lat 8.

 4. Awanse na wyższe stanowiska służbowe dla kolskich policjantów

  Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły mianował 10 funkcjonariuszy na wyższe stanowiska służbowe. Awanse kolscy policjanci otrzymali podczas uroczystej zbiórki w obecności bezpośrednich przełożonych.

 5. Debata społeczna w gminie Olszówka

  26-go lipca br. w miejscowości Głębokie gm. Olszówka została zorganizowana druga w tym roku w powiecie kolskim debata społeczna nt.; „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”. Tematami przewodnimi spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, |Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, mieszkańcy z terenu gmin Dąbie i Olszówka oraz policjanci, były zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Ponadto mieszkańcy zostali zapoznani z aktualnym stanem bezpieczeństwa.

 6. Poszukiwania 33-letniej kobiety zakończone sukcesem

  Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Babiaku oraz z Komendy Powiatowej Policji w Kole już po 30 minutach od zgłoszenia odnaleźli 33-letnią kobietę, która w wyniku załamania nerwowego uciekła z domu i swoim zachowaniem stwarzała realne zagrożenia dla swojego życia i zdrowia. Szybka oraz skuteczna reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

 7. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

  Policjanci przypomnieli uczestnikom „Pikniku Historycznego” w Przedczu podstawowe zasady bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. W trakcie edukacyjnego spotkania „stróże prawa” z Koła i Kłodawy poinformowali jak bezpiecznie wypoczywać na wodą oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas wykonywania prac polowych.

 8. Kolscy policjanci ugasili płonące auto

  Dwaj policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego kolskiej komendy udzielili pomocy mężczyźnie, którego samochód stanął w płomieniach. Funkcjonariusze wykorzystując gaśnicę stanowiąca wyposażenie radiowozu ugasili pożar. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy nikomu nic się nie stało.

 9. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

  Wczoraj, w godzinach wieczornych, policjant z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego kolskiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 50-latek miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy jednośladu uniemożliwiono dalszą jazdę i został ukarany mandatem karnym.

 10. Kampania społeczna "Zatrzymaj się i żyj"

  Dzisiaj na przejeździe kolejowym w Podkiejszach policjanci z kolskiej drogówki wspólnie z pracownikami PKP i Straży Ochrony Kolei wzięli udział w kampanii Społecznej Bezpieczny Przejazd „Zatrzymaj się i żyj” skierowanej do kierowców i mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.