KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

Najczęściej czytane

 1. XVI JASNOGÓRSKIE SPOTKANIA ŚRODOWISKA POLICYJNEGO

  W Częstochowie odbyły się XVI Jasnogórskie Spotkania Środowisk Policyjnych. Jak co roku, w uroczystościach wzięli udział policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu.

 2. Podsumowanie debaty w Kłodawie

  21-go września br. w Kłodawie odbyła się trzecia w tym roku w powiecie kolskim debata społeczna nt.; „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”. Tematami przewodnimi spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, mieszkańcy z terenu miasta i gminy Kłodawa, Przedecz i gminy Chodów oraz policjanci, były zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Ponadto mieszkańcy zostali zapoznani z aktualnym stanem bezpieczeństwa.

 3. Policjanci odzyskali koparkę o wartości 200 tysięcy złotych

  Policjanci z Kłodawy odzyskali koparkę skradzioną na terenie województwa łódzkiego. Wartość maszyny budowlanej szacowana jest na kwotę około 200 tysięcy złotych.

 4. Kolscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole w wyniku przeprowadzonych działań ujawnili plantację marihuany. Mundurowi w trakcie czynności zabezpieczyli 28 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o nielegalną uprawę.

 5. Klasy mundurowe z wizytą w kolskiej komendzie

  Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kole i Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu o profilu policyjnym odwiedzili w ostatnich dniach policjantów kolskiej Komendy. Młodzież podczas wizyty wysłuchała prelekcji na temat pracy w zawodzie policjanta, a następnie miała okazję zwiedzić pomieszczenia komendy i tym samym zapoznać się z funkcjonowaniem niektórych jej komórek organizacyjnych od strony praktycznej.

 6. Zatrzymani sprawcy kradzieży mięsa

  Na 3 tysiące zł strat narazili Zakłady Mięsne „Sokołów: S.A. w Kole dwaj mężczyźni, którzy dokonali kradzieży ok. 72 kilogramów mięsa wołowego. Sprawcy trafili w ręce Policji.

 7. Narkotyki i nielegalna amunicja na terenie gminy Przedecz

  Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali na terenie gminy Przedecz dwóch mężczyzn, z których jeden uprawiał i posiadał środki odurzające prawem zabronione, natomiast drugi wbrew przepisom ustawy posiadał amunicję strzelecką bez wymaganego zezwolenia.

 8. Zatrzymani za jazdę od wpływem alkoholu i narkotyków

  Podczas weekendu w ręce stróżów prawa wpadło dwóch amatorów jazdy pod wpływem alkoholu oraz kierowca po zażyciu narkotyków. Mężczyznom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

 9. Policjanci podczas kolskich Dni Seniora

  Policjanci podejmują wiele działań na rzecz osób starszych. Tym razem w ramach odchodów Kolskich Dni Seniora, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole wzięli udział w spotkaniu dla osób starszych z naszego miasta.

 10. Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego

  W minionym tygodniu na terenie Koła doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to grupa szczególnie narażona na niebezpieczeństwo, gdyż nie chronią ich żadne urządzenia zabezpieczające.