KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Sprzedał alkohol nieletniemu

  Policjanci z Koła postawili zarzut kasjerowi jednego z kolskich punktów handlowych, który sprzedał piwo nieletniemu. Pracownikowi sklepu grozi wysoka grzywna, natomiast właściciel może stracić pozwolenie na sprzedaż alkoholu.

 2. „PIES NA MOJEJ DRODZE” - SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I PSEM POLICYJNYM MARY

  Dzieci z kolskich szkół i przedszkoli zostały odwiedzone przez niecodziennych gości. Do uczniów zawitali policjanci wraz ze specjalnie wyszkolonym psem, który wzbudził ogromne zaciekawienie maluchów. Jego opiekun, asp. szt. Waldemar Cegielski opowiadał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.

 3. Dzieci z wizytą w Posterunku Policji

  Dzieciaki z Przedszkola Miejskiego w Dąbiu odwiedziły miejscowych mundurowych. Zwiedziły posterunek, zapoznały się z pracą policjantów, obejrzały policyjny sprzęt i zasiadły za kierownicą radiowozu. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym dla specjalnych gości przez policjantów.

 4. Zatrzymany 22-latek poszukiwany listem gończym

  Kolscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 22-latek ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości, ponieważ ma do odbycia karę 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże, posługiwanie się cudzym dokumentem i kilkakrotne kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu kolskiego był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem.

 5. Maluchy odwiedziły kolską komendę

  Dzieci z Przedszkola Nr 3 w Kole odwiedziły kolską komendę. Maluchy poznały specyfikę pracy policjantów i zapoznały się ze sprzętem policyjnym. Nie zabrakło również porad z zakresu bezpieczeństwa.

 6. Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy

  W dalszym ciągu kierującym, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego zatrzymywane jest prawo jazdy. W sobotę kolscy policjanci zatrzymali uprawnienia 2 kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h.

 7. W stanie upojenia alkoholowego za kierownicą

  Pięciu nietrzeźwych kierujących odpowie przed sądem za jazdę „na podwójnym gazie”. Jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a trzech spowodowało kolizje drogowe. Mężczyźni mieli od dwóch do trzech promili alkoholu w organizmie.

 8. Włamał się po dwie butelki wódki i papierosy

  Policjanci z Koła zatrzymali 39 – latka, który włamał się do jednego ze sklepów spożywczych na terenie gminy Olszówka. Mężczyzna po wybiciu szyby wystawowej wszedł do wnętrza, skąd zabrał alkohol i papierosy. Teraz za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 9. Policjanci po służbie zatrzymali złodziei

  Osiem kompletów pościeli o wartości niemal 700 zł ukradli z jednego ze sklepów w Kole dwaj mieszkańcy tego miasta. Łupem cieszyli się zaledwie kilka minut. Zostali bowiem zaobserwowani przez policjantów, którzy wykazali się czujnością i dokonali ich zatrzymania. Jak się okazało mężczyźni mieli na sumieniach znacznie więcej czynów zabronionych.

 10. Przeciw wypadkom w gospodarstwach rolnych

  Kolscy policjanci włączyli się w kampanię mającą na celu przeciwdziałanie sytuacjom sprzyjającym powstawaniu wypadków podczas prac w gospodarstwach rolnych. Przeprowadzane wraz z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pogadanki, mają podnieść świadomość osób narażonych na takie zdarzenia.