KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Awanse i wyróżnienia w kolskiej Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły w obecności swojego zastępcy mł. insp. Artura Foryńskiego, wręczył jedenastu policjantom rozkazy personalne awansujące na wyższe stanowiska służbowe oraz wyróżnił czterech funkcjonariuszy za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

 2. "Kryształowe Gwiazdy" dla kolskich policjantów

  27 listopada br. zostały wręczone „Kryształowe Gwiazdy”. To forma uhonorowania funkcjonariuszy Policji, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia otrzymało łącznie 124 wielkopolskich policjantek i policjantów. Wśród laureatów znalazło się 9 kolskich policjantów.

 3. Zatrzymani za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni kolskiej komendy zatrzymali w ubiegłą środę dwóch mieszkańców gminy Kłodawa. Obaj posiadali przy sobie amfetaminę. 33-latek miał 115 gram narkotyku, natomiast 20-letni mężczyzna niecałe pół grama tej substancji. Ponadto w efekcie dalszych czynności w mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono ponad 2100 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 4. Zatrzymani sprawcy szeregu przestępstw

  Do niecodziennej akcji doszło w ubiegłą środę na ulicach miasta Koła. Policjanci z kolskiej drogówki podjęli pościg za mężczyzną uciekającym samochodem marki Opel. Kierowca tuż po zatrzymaniu pojazdu, wybiegł z samochodu kontynuując ucieczkę pieszo. Jego zatrzymanie przez mundurowych wyjaśniło ilu przestępstw dopuścił się 27-letni mężczyzna i o dziesięć lat młodszy pasażer.

 5. Zatrzymani z narkotykami

  Łącznie czterech mieszkańców powiatu kolskiego, którzy dopuścili się przestępstw związanych z narkotykami zatrzymali kolscy policjanci. Trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, jeden odpowie za ich rozprowadzanie.

 6. Policjantka uczestniczyła w spotkaniu Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet w Kłodawie

  Bezpieczeństwo seniorów, metody działania oszustów wyłudzających pieniądze oraz przemoc w rodzinie, to przewodnie tematy spotkania dzielnicowej z Komisariatu Policji w Kłodawie z członkiniami Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet.

 7. Święto Niepodległości 2017

  11 listopada br., w całym kraju odbywały się uroczyste obchody uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Kole główne uroczystości odbyły się przed siedzibą Starostwa Powiatowego. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości policjantów i pracowników Policji tutejszej jednostki, osobiście reprezentowali Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Artur Foryński.

 8. Policjanci zabezpieczyli podrobione towary

  Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kole 25 listopada br. zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Towarem tym na bazarze w Babiaku handlowali 49-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta, którzy za złamanie przepisów Ustawy Prawo o własności przemysłowej odpowiedzą przed sądem.

 9. Światowy Dzień Rzucania Palenia - wspólne działania Policji, Sanepidu i MOPiPR-u

  Kolscy policjanci uczestniczyli w akcji związanej z podniesieniem świadomości dotyczącej negatywnych skutków palenia tytoniu. Działania zostały zorganizowane wspólnie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologczną w Kole, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie oraz tutejszą jednostkę Policji. Istotnym elementem działań był udział przedszkolaków, gdyż akcja w dużej mierze dotyczyła szkodliwości tzw. „palenia biernego”, czego niejednokrotnie doświadczają dzieci.

 10. ĆWICZENIA SŁUŻB NA WYPADEK WYSTĄPIENIA OGNISKA GROŹNEJ CHOROBY ZAKAŹNEJ

  W Grabinie Wielkiej na terenie gminy Dąbie odbyły się ćwiczenia symulacyjne mające na celu sprawdzenie współdziałanie służb w przypadku wystąpienia ptasiej grypy. W działaniach uczestniczyli między innymi kolscy policjanci.