Komenda Powiatowa Policji w Kole
Strona Główna
Aktualności
Telefony do KPP/KP/PP
Prewencja
Ruch Drogowy
Jednostka
TWÓJ DZIELNICOWY
Kontakt
Oferta Pracy
Skargi i wnioski
Kibic na Szóstkę
Debaty Społeczne
Mapy Zagrożeń
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
bezpieczna-praca.gif
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
itaka
logo_nl
mops
190.gif
dopalacze_nafb
Aktualności
Piątek | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
24.06.2016.

Minionej doby służby dyżurne nie zanotowały zdarzeń i zgłoszeń o charakterze kryminalnym.

Nie odnotowano również wypadków drogowych, a policjanci zabezpieczali miejsce jednej kolizji drogowej.

 
Czwartek | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
24.06.2016.

Minionej doby służby dyżurne zanotowały:

22 czerwca 2016 roku ok. godz. 19:30 w Dąbiu na ul. 3-go Maja policjanci ujawnili, iż legitymowani 23-latek oraz 20-latek posiadają przy sobie susz roślinny. który okazał się marihuaną. Ponieważ posiadanie tego specyfiku jest zabronione, mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Tego samego dnia ok. godz. 16:15 w miejscowości Rgilew policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego rowerzystę, u którego stwierdzono ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy był również 25-latek, który ok. godz. 16:30 w Zakrzewie gm. Babiak usiadł za kierownicą samochodu m-ki Mercedes. Policjanci stwierdzili po zbadaniu kierowcy, iż posiada on w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

 
Środa | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
23.06.2016.

Minionej doby służby dyżurne zanotowały:

W okresie od 19 czerwca do 21 czerwca br. nieustalony dotąd sprawca po uprzednim wyrwaniu drzwi altanki zlokalizowanej w Kole przy ul. Poległych, dostał się do jej wnętrza skąd zabrał elektronarzędzia oraz plecak. Wartość utraconego mienia oszacowano na ok. 300 zł.

 
Wtorek | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
23.06.2016.

Minionej doby służby dyżurne zanotowały:

19 czerwca br. ok. godz. 19:00 w miejscowości Czerwonka, na gorącym uczynku policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który po uprzednim wyłamaniu okna domu jednorodzinnego, z jego wnętrza skradł rower o wartości 500 zł. Jednoślad wrócił do właścicielki, a sprawca czynu trafił do Komisariatu Policji w Kłodawie, gdzie przedstawiono mu zarzut dokonania kradzieży z włamaniem.

20 czerwca br. ok. godz. 08:45 w Przedczu przy ul. Kardynała S. Wyszyńskiego policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie ujawnili 47-letniego mężczyznę, który kierował rowerem pomimo wydanego wcześniej przez Sąd zakazu.

Tego samego dnia ok. godz. 12:50 funkcjonariusze Posterunku Policji w Dąbiu, w tej miejscowości na ul. Tadeusza Kościuszki zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu kierował motorowerem.

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 44-lentnia kobieta, która w dniu 20 czerwca br. ok. godz. 14:00 kierowała samochodem osobowym m-ki Alfa Romeo w miejscowości Bogusławice gm. Babiak.

Nie był również trzeźwy rowerzysta, który w dniu 20 czerwca ok. godz. 17:50 kierował jednośladem w miejscowości Rgilew, gdzie dalszą jazdę uniemożliwili mu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie cyklisty.

 
Poniedziałek | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
20.06.2016.

Minionego weekendu służby dyżurne zanotowały:

17 czerwca ok. godz. 16:00 w miejscowości Kiejsze na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 270, kierująca samochodem osobowym Peugeot 35-letnia kobieta z nieustalonych dotąd przyczyn uderzyła w stojący samochód dostawczy m-ki Volkswagen, który w wyniku uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem Daewoo kierowanym przez 51-letnią kobietę. Pojazd Daewoo wypadł z trasy i uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca tym pojazdem doznała obrażeń ciała które spowodowały konieczność odwiezienia jej do szpitala w Kole. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W tej samej miejscowości ok. godz. 20:00 policjanci zatrzymali nietrzeźwego 27-letniego mężczyznę, który kierował rowerem. Cyklista miał w wydychanym powietrzu niemal 1 promil alkoholu.

Tego samego dnia ok. godz. 20:15 w Kole przy ul. Grodzkiej patrol policji podczas czynności służbowych ujawnił przy 41-letnim mężczyźnie niewielką ilość suszu roślinnego, który okazał się marihuaną. Mężczyzna odpowie za posiadanie przy sobie środków odurzających.

18 czerwca ok. godz. 12:30 w Olszówce policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu rowerem 53-letniemu mężczyźnie, który miał w organizmie prawie 2, 5 promila alkoholu.

Tego samego dnia ok. godz. 17:15 urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało nieco ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu u 41-latka, który kierował rowerem w miejscowości Szołajdy.

W niedzielę 19 czerwca ok. godz. 5:00 w Kłodawie przy Alejach 1000-lecia, podczas kontroli drogowej 28-letniego mężczyzny kierującego samochodem osobowym m-ki Renault policjanci ustalili, iż mężczyzna ten usiadł za kierownicą w stanie nietrzeźwości, gdyż badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

Niemal identyczną zawartość alkoholu w organizmie miał 63-letni mężczyzna, który 19 czerwca ok. godz. 15:30 kierował rowerem przy ulicy Łęczyckiej w Dąbiu.

Również w niedzielę 19 czerwca ok. godz. 18:40 w Chrustowie policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto przez miniony weekend policjanci zabezpieczali miejsca pięciu kolizji drogowych.

 
Piątek | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
17.06.2016.

Minionej doby służby dyżurne nie zanotowały zdarzeń o charakterze kryminalnym.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku drogowego, który wydarzył się na skrzyżowaniu ulic Cegielnianej i Bierzwieńskiej w Kłodawie, gdzie około godz. 10:45 kierujący samochodem ciężarowym 44 letni mężczyzna, podczas wykonywania manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 68 letniej rowerzystce. W wyniku zderzenia kobieta doznała obrażeń głowy. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Nie był natomiast trzeźwy 51 latek, który ok. godz. 17:00 kierując pojazdem terenowym doprowadził do kolizji drogowej na ul. Akademii Krakowskiej w Kłodawie. Szczęśliwie w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W obu przypadkach wobec sprawców zdarzeń czynności wykonują policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie.

 
Czwartek | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
16.06.2016.

Minionej doby służby dyżurne nie zanotowały zdarzeń i zgłoszeń o charakterze kryminalnym.

Obyło się również bez wypadków i kolizji w ruchu drogowym. Sporo pracy przysporzyli natomiast policjantom nietrzeźwi kierujący.

15 czerwca br. ok. godz. 17:05 w miejscowości Krzewo gm. Dąbie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego Fiatem Punto 32 letniego mężczyznę, u którego badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Niecałe pół promila w wydychanym powietrzu miał z kolei 67 latek, który tego samego dnia ok. godz. 16:00 kierował rowerem w miejscowości Cichmiana.

Podobną zawartość alkoholu w organizmie wykazało badanie kolejnego rowerzysty. 46 latek kierował jednośladem ok. godz. 16:30 przy ul. Narutowicza w Dąbiu.

0,7 promila wykazało urządzenie do badania trzeźwości u 55 latka, który ok. godz. 19:25 w miejscowości Głębokie gm. Olszówka został zatrzymany do kontroli podczas kierowania rowerem. Jak ustalono mężczyzna ten został wcześniej objęty sądowym zakazem kierowania jednośladami. 


 
Środa | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
16.06.2016.

Minionej doby służby dyżurne nie zanotowały zdarzeń i zgłoszeń o charakterze kryminalnym.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku drogowego, który wydarzył się na ul. Konarskiego w Kole. Około godz. 11:30 kierujący motorowerem 77 letni mężczyzna, z nieustalonych dotąd przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prowadzącej samochód m-ki Hyunday. W wyniku zderzenia obu pojazdów obrażenia odniósł kierujący jednośladem oraz jego 75 letnia pasażerka. Obojgu poszkodowanym udzielono pomocy medycznej w ZOZ w Kole.

Za kierowanie samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu odpowie 35 letnia kobieta, która ok. godz. 01:10 wsiadła za kierownicę osobowego Opla w miejscowości Dąbrowice Stare.

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 1555
debaty społeczne
brd
374_turysta[1]
nie
informacje-z-odpraw.jpg
 
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
z_skrzynka.jpg
telefon_zaufania.gif
www.pyrek.pl
 praca-w-policji
publikacje-dsc
serwis.jpg
policjant_plakat_m2.jpg