KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Turniej piłkarski „Mundurowi dzieciom” oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

  Konkursy z nagrodami, gry, zabawy z sierżantem „Pyrkiem”, upominki, pokazy sprzętu policyjnego, wojskowego oraz strażackiego, lekcje pierwszej pomocy, dmuchane zjeżdżalnie, słodkie poczęstunki, pokaz wyszkolenia psa tropiącego, ozdobne malowanie twarzy, sportowa rywalizacja policjantów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole w turnieju piłkarskim „Mundurowi dzieciom”, a także mnóstwo innych atrakcji towarzyszyło w obchodach „Dnia Dziecka”, który odbył się na stadionie MOSiR w Kole. Wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Kole i Urzędu Miasta w Kole zapewniły wszystkim dzieciom wiele uśmiechów, pozytywnych wrażeń oraz niezapomnianą zabawę.

 2. Kolejny nietrzeźwy kierujący sprawcą zdarzenia drogowego

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w dniu wczorajszym na skrzyżowaniu drogi krajowej K-92 z ulicą Dąbską w miejscowości Kłodawa. Sprawcą okazał się młody mężczyzna znajdujący się upojenia alkoholowego.

 3. "Przyjazna Komenda"

  Ponad 200 uczniów z przedszkoli i podstawówek odwiedziło funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kole w ramach akcji „Przyjazna Komenda”. Dzieci podczas wizyty poznawały specyfikę pracy policjantów, wyposażenie do służby, a także uczyły się zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa oraz wręczały kierowcom „Dziecięce Mandaty Zaufania”.

 4. "Dni Koła" z sierżantem Pyrkiem

  W miniony weekend w ramach obchodów „Dni Koła” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole zaprezentowali uczestnikom festynu sprzęt policyjny. Mundurowi podczas imprezy propagowali zasady bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się wakacji.

 5. Zatrzymani dealerzy narkotyków

  W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego tutejszej jednostki zatrzymali 22 - letniego mieszkańca gminy Koło, który posiadał przy sobie narkotyki. Przed wymiarem sprawiedliwości staną również trzy inne osoby, które jak ustalono w toku prowadzonych czynności operacyjnych i procesowych, trudniły się handlem środkami odurzającymi. Podczas dokonanych przeszukań stróże prawa zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków.

 6. Policjanci rywalizowali w zawodach strzeleckich oraz przybliżyli specyfikę pracy w Policji

  Kolscy policjanci rywalizowali w zawodach strzeleckich o Puchar Starosty Kolskiego. Podczas zmagań sportowych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole zorganizowali stoisko pokazowe, cieszące się dużym zainteresowaniem odwiedzających osób, a w szczególności dzieci, które z zaciekawieniem oglądały sprzęt techniczny, jakim dysponuje Policja i pozowały do zdjęć z umundurowanymi stróżami prawa. Spotkanie było również świetną okazją dla przyszłych kandydatów do służby w Policji, aby dowiedzieć się o tajnikach pracy służb mundurowych, bezpośrednio od funkcjonariuszy.

 7. Działania profilaktyczne dąbskich policjantów

  Dąbscy policjanci biorą udział w wielu inicjatywach mających na celu szerzenie działań profilaktycznych. Jednym z elementów, które mundurowi propagują podczas spotkań ze społeczeństwem są m.in. aplikacja „Moja Komenda” i „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

 8. Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Policjanci uczestniczyli w obchodach „Dnia dla Bezpieczeństwa”

  Koleiny już raz w powiecie kolskim odbyła się profilaktyczna impreza pod tytułem „Dzień dla Bezpieczeństwa”. W edukacyjnym wydarzeniu zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dąbiu nie mogło zabraknąć aktywnego wsparcia ze strony policjantów z Koła oraz Dąbia. Mundurowi przeprowadzili z młodzieżą szkolną oraz dziećmi szereg profilaktycznych spotkań dotyczących negatywnych skutków zażywania dopalaczy i narkotyków oraz w ramach projektu „Dwie strony sieci” omówili tematykę cyberprzemocy. W części artystycznej wystąpiła niezawodna dąbska grupa PaT-PORT.

 10. Uwaga! Nowelizacja przepisów prawnych

  1 czerwca 2017 roku weszły w życie zmiany, które objęły przepisy pięciu ustaw: kodeksu karnego, kodeksu wykroczeń, kodeksu postępowania karnego, prawa o ruchu drogowym oraz kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.