KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zaginął mieszkaniec Kłodawy

  Kolska policja poszukuje zaginionego 33-letniego mieszkańca Kłodawy. Mężczyzna wyjechał turystycznie do Tajlandii i do tej pory nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

 2. Fałszywy policjant zatrzymany

  Kolscy stróże prawa zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który podając się za policjanta podjął czynności kontrolne wobec grupy nastolatków. Młody mieszkaniec Koła usłyszał już zarzut podszywania się za policjanta oraz podjęcia czynności będących w gestii funkcjonariusza publicznego, za który grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 3. Spotkania w szkołach przed feriami

  Uczniowie województwa wielkopolskiego rozpoczęli długo wyczekiwane ferie zimowe. W ostatnich tygodniach nauki, policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi odwiedzali przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych powiatu kolskiego. Rozmawiali z nimi o bezpiecznym wypoczynku zimą.

 4. Pokaz ratownictwa zimowego

  W ramach działań „Bezpieczne ferie 2019” policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole, zorganizowali nad rzeką Wartą spotkanie z dziećmi i młodzieżą kolskich szkół. Oprócz przekazanej wiedzy o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zmarznięte zbiorniki wodne, zaprezentowano pokaz ratownictwa lodowego.

 5. KONKURS PLASTYCZNY „STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW”

  Zbliżają się ferie. Zachęcamy, aby wykorzystać czas wolny i wykonać pracę plastyczną w ramach konkursu „Stok nie jest dla bałwanów”.

 6. ZŁE WARUNKI POGODOWE. KIEROWCO UWAŻAJ!

  Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 7. SPOTKANIA ORGANIZACYJNE PRZED XXVII FINAŁEM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  13 stycznia wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą kwestować w wielu miejscowościach na terenie całego powiatu kolskiego. Policjanci zaś będą dbać o to, aby zbierający datki byli bezpieczni. W okresie poprzedzającym XXVII Finał WOŚP funkcjonariusze z kolskiej komendy uczestniczą w spotkaniach organizacyjnych dla wolontariuszy. Policjanci przybliżają zasady dotyczące bezpiecznego kwestowania. Podkreślają, że w każdej niebezpiecznej sytuacji można liczyć na pomoc Policji.

 8. Stracił prawo jazdy za szybką jazdę

  Policjanci z kolskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkości w terenie zabudowanym. 33-latek pędził przez Koło z prędkością 105 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkością w połączeniu z panującą aktualnie zmienną aurą, mogą przyczynić się do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 9. DOJEDŹ(MY) BEZPIECZNIE DO CELU – BEZPIECZNIE FERIE 2019

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.

 10. STAN BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM NA TERENIE POWIATU KOLSKIEGO W MIESIĄCU GRUDNIU 2018 ROKU

  W miesiącu grudniu bieżącego roku na drogach powiatu kolskiego zaistniały 2 wypadki drogowe i 53 kolizje. W zdarzeniach tych 1 osoba została ranna i 1 poniosła śmierć na miejscu.