KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

  Policjanci z Koła w ciągu dwóch dni zatrzymali 4 osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gramów narkotyków oraz rośliny, z których wytwarza się środki odurzające.

 2. Kolscy policjanci uczcili 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

  „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” - to słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego. Słowa wypowiedziane wiele lat temu, a wciąż tak bardzo aktualne. Niezwykle ważnym jest, by świadectwa historyczne przekazywać kolejnym pokoleniom. W duchu tej idei, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zorganizowali akademię z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, podczas której licznie zgromadzeni goście mogli wysłuchać wykładów o tematyce odrodzenia Państwa Polskiego, procesu powstania Policji Państwowej oraz historii formowania się formacji będących protoplastami późniejszej Policji na ziemi kolskiej. Program uświetniły występy artystyczne młodzieży kolskiego powiatu oraz utwory wokalne kolskich solistek.

 3. Powołanie nowego kierownika posterunku

  Policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu mają nowego przełożonego. Został nim asp. Andrzej Stasiak. Rozkaz mianowania na to stanowisko wręczył Komendant Powiatowy Policji w Kole. Gratulacje i życzenia w imieniu mieszkańców miasta i gminy Dąbie oraz gminy Olszówka złożyli Burmistrz Dąbia Pan Tomasz Ludwicki i Wójt Gminy Olszówka Pan Włodzimierz Fraszczyk.

 4. Nielegalny tytoń na jednej z posesji

  Kryminalni z Koła zabezpieczyli blisko 80 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne przechowywanie wyrobów akcyzowych. Straty oszacowane na rzecz Skarbu Państwa powstałe w wyniku popełnienia tego przestępstwa szacowane są na kwotę prawie 80 tysięcy złotych.

 5. Działania profilaktyczne mundurowych nad Jeziorem Brdowskim

  10 sierpnia nad Jeziorem Brdowskim odbyło się kolejne profilaktyczno-edukacyjne spotkanie policjantów, strażaków, ratowników WOPR i wolontariuszy PCK z osobami wypoczywającymi nad wodą. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób przebywających nad akwenami w ramach ogólnopolskiej akcji „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ”. Kolscy policjanci uświadamiali także uczestników spotkania o negatywnych skutkach zażywania środków odurzających w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 6. SPOTKANIE ŚRODOWISKA POLICYJNEGO W CZĘSTOCHOWIE

  XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego wpisały się w obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze jak co roku, udział wzięli policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu.

 7. Pirat drogowy w rękach kolskiej drogówki

  Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Kłodawa, który siedząc za kierownicą osobowego Forda Mondeo jechał z prędkością 188 km/h w obszarze zabudowanym. Za swoją niebezpieczną jazdę, nieodpowiedzialny 35-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został także ukarany mandatem karnym i otrzymał 10 punktów karnych.

 8. Noc Zawodowców z kolskimi policjantami

  Podczas “Nocy Zawodowców” w Zespole Szkół Technicznych w Kole nie zabrakło miejscowych policjantów. Funkcjonariusze wśród przybyłej młodzieży promowali zawód policjanta. Osoby zainteresowane przyjęciem do służby otrzymały wszelkie informacje na temat postępowania kwalifikacyjnego. Młodzi ludzie mogli także dowiedzieć się jak wygląda służba w poszczególnych pionach.

 9. Szkolenie z zakresu przeciwdziałania narkomanii

  W ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. ,,Narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło przewodnie brzmi: ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty", policjanci wraz z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kole, przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli oraz uczniów kłodawskiej szkoły.

 10. Po służbie zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę przewożącego dziecko

  Kierownik Posterunku Policji w Babiaku w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 42-latek kierował motorowerem mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Do tego przewoził 13-letniego pasażera. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.