KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Nowe radiowozy kolskiej Policji

  Łącznie 6 nowych pojazdów służbowych z dniem 30 stycznia br. pozyskała Komenda Powiatowa Policji w Kole. Pięć z nich to radiowozy oznakowane. Samochody te trafiły do naszej jednostki dzięki wsparciu finansowemu ze strony lokalnych samorządów.

 2. Podsumowanie efektywności działań kolskiej Policji w 2017 roku

  30 stycznia br., odbyła się odprawa podsumowująca efektywność służby funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole za 2017 rok. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafał Pawłowski oraz goście - Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Kole Adam Weber oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

 3. Nastolatkowie udzielali małoletnim narkotyków

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali czterech nastolatków podejrzanych o rozprowadzanie substancji odurzających wśród małoletnich. Wszyscy są bardzo młodzi, mają ukończony 17-sty rok życia, co w świetle przepisów prawa powoduje, że będą odpowiadać przed sądem jako dorośli. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

 4. Kolejne zatrzymania osób z narkotykami

  Czterech mieszkańców Koła, którzy dopuścili się przestępstw związanych z narkotykami zatrzymali kolscy policjanci. Trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, jeden odpowie za ich rozprowadzanie.

 5. Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

  W jednostkach Policji, Sądach i Prokuraturach odbywać się będą dyżury, w związku z akcją „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Osoby, które ucierpiały w wyniku czynu zabronionego, mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień. W tym roku wspomniana akcja będzie trwała od dnia 19 do 25 lutego.

 6. Skradziony w Niemczech, odnaleziony w Kole

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód marki Nissan Quashqai wart około 100 tysięcy złotych. Pojazd w połowie stycznia, bez wiedzy właściciela odjechał z terenu Niemiec. Policjanci ustalają sprawców kradzieży.

 7. TARGI BUDMA 2018 – POLICJANCI RADZILI JAK USTRZEC SIĘ PRZED WŁAMANIEM

  W dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury – BUDMA 2018. Wielkopolska Policja aktywnie włączyła się do udziału w tym przedsięwzięciu, promując kwestie związane z bezpieczeństwem oraz informując zwiedzających o skutecznych metodach i sposobach unikania zagrożeń. Kolscy policjanci, również uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

 8. Odblaski dla poprawy bezpieczeństwa

  30 stycznia br., Komenda Powiatowa Policja w Kole od Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Kolski” otrzymała gadżety poprawiające widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Elementy odblaskowe będą rozdawane dzieciom i dorosłym podczas spotkań profilaktycznych.

 9. Policyjna zbiórka krwi

  Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz mieszkańcy powiatu kolskiego podzielili się najcenniejszym życiodajnym lekiem, czyli swoją krwią. Podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez kolskich „stróżów prawa” pod hasłem „Krew dla życia” udział wzięło kilkadziesiąt osób.

 10. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa na stacjach benzynowych

  Kilkanaście minut zajęło kolskim policjantom zatrzymanie mężczyzny, który w Grzegorzewie na stacji benzynowej zatankował do osobowego Golfa paliwo za kwotę 220 złotych, po czym odjechał nie uiszczając za nie opłaty. Jak się okazało nie był to jedyny „wyczyn” 36-latka. Paliwo kradł bowiem również z innych stacji na terenie Wielkopolski, przy czym posługiwał się skradzionymi tablicami rejestracyjnymi.