KPP Koło

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ O OBOWIĄZKU KORZYSTANIA Z APLIKACJI ,,KWARANTANNA DOMOWA”

  Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można skorzystać z pomocy chociażby pracownika socjalnego, który w uzasadnionych przypadkach może dostarczyć leki czy artykuły spożywcze. Ponadto ułatwia ona pracę policjantom, szczególnie teraz, gdy odnotowuje się duży wzrost osób na kwarantannie.

 2. Powiatowe obchody Święta Policji w Kole

  25 lipca w Kole odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W uroczystym apelu kolskich policjantów wziął udział I zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Rzymkowski. Podczas uroczystości wręczono Policjantom medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 3. Czy wiesz kto jest twoim dzielnicowym?

  Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kole na terenie powiatu kolskiego rusza akcja informacyjna, której celem jest przybliżenie mieszkańcom wizerunków dzielnicowych. W celu dotarcia do jak największej liczby osób zdjęcia dzielnicowych wraz z opisami rejonów zamieszczone zostały m.in. na łamach tygodnika „Przegląd Kolski" oraz kolskich portalach internetowych.

 4. Znalezione narkotyki podczas legitymowania

  Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 27-letni mieszkaniec Koła wpadł podczas legitymowania. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. Sukces sportowy kolskich stróżów prawa

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole wzięli udział w turnieju „Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej”. W zorganizowanych zawodach wystąpiło 7 drużyn piłkarskich. Kolska grupa policjantów wywalczyła II miejsce.

 6. Kolscy policjanci na międzypowiatowym konkursie "Policjant ruchu drogowego"

  18 maja w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyły się międzypowiatowe eliminacje konkursu “Policjant Ruchu Drogowego”. W klasyfikacji ogólnej, funkcjonariusz kolskiej drogówki mł. asp. Sebastian Wojtczak zajął II miejsce i będzie reprezentował nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.

 7. Z promilami na drogach

  Aż pięcioro kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości zatrzymali funkcjonariusze kolskiej komendy minionego weekendu. Pomimo apeli oraz wzmożonych kontroli na drogach naszego powiatu, kierujący nadal lekceważą obowiązujące przepisy narażając życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 8. Sprzedajesz przedmioty na OLX? Uważaj na oszustów!

  Cyberprzestępcy nie próżnują. Co chwilę wymyślają nowe metody oszustw aby wyłudzić od nas jak największą sumę pieniędzy. Niedawno pojawiło się nowe oszustwo związane z platformą OLX i komunikatorem WhatsApp. Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, może skończyć się utratą oszczędności na koncie bankowym.

 9. Pomoc przyszła na czas

  Policjanci z Koła w pierwszym tygodniu stycznia otrzymali zgłoszenie o osobie, która może targnąć się na swoje życie. Trudność polegała na tym, że był to obywatel Francji. Szybka reakcja spowodowała, że mężczyznę udało się uratować.

 10. Życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Kole z okazji świąt Bożego Narodzenia