KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Powiatowe Obchody Święta Policji w Kole

  20 lipca 2018 r. odbyły się w Kole Powiatowe Obchody Święta Policji. Kilkudziesięciu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjantom i pracownikom cywilnym wręczono także wyróżnienia. Na uroczystej gali zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcącym zebrali się również zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.

 2. Profilaktyka nad Jeziorem Brdowskim w ramach działań “Kręci mnie bezpieczeństwa … nad wodą”

  4 sierpnia odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie profilaktyczne policjantów, ratowników WOPR oraz pracowników PCK z osobami wypoczywającymi nad Jeziorem Brdowskim w ramach działań “Kręci mnie bezpieczeństwa … nad wodą”. Amatorzy wodnych kąpieli zostali poinstruowani o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich może dojść w czasie wypoczynku nad wodą oraz o sposobach ich zapobiegania, a także otrzymali instruktaż z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 3. Sprawca uszkodzenia mienia w rękach Policji

  We wtorek, policjanci kolskiej jednostki zatrzymali 34 – letniego mieszkańca gminy Osiek Mały, który metalowym stojakiem do rowerów wybił szyby oraz zniszczył karoserię samochodu swojej konkubiny. Wstępnie straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 3000 zł. Wandal za swój czyn odpowie przed sądem.

 4. Spotkanie policjantów z seniorami

  24 lipca 2018 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole realizując założenia programu profilaktycznego „Bezpieczne Życie Seniorów” spotkali się z osobami starszymi z terenu powiatu kolskiego, uczęszczającymi do „Dziennego Domu Seniora +”. Mundurowi podczas spotkania przestrzegli seniorów przed oszustami i czyhającymi zagrożeniami, a także omówili algorytm postępowania w sytuacjach kryzysowych i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Profilaktyka narkotykowa w GOPS

  Co to są narkotyki, jak działają, jak je rozpoznać, jak się je przechowuje? Na te i wiele innych pytań odpowiadali dzielnicowi na spotkaniu z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku Małym. Zaprezentowali także „walizkę narkotykową”, która zawiera substancje do złudzenia przypominające środki odurzające.

 6. Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

  Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Leśnicy. Kierowca BMW podczas manewru wymijania zderzył się z jadącym prawidłowo Oplem Astra. Sprawca kolizji miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

 7. Wpadł z narkotykami podczas legitymowania

  Kolscy policjanci podczas legitymowania znaleźli u 18 – latka marihuanę. Kilka gramów narkotyków miał też w domu. Młody mieszkaniec gminy Dąbie usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Wojewódzkie działania funkcjonariuszy na drogach ekspresowych i autostradzie

  Policjanci ruchu drogowego województwa wielkopolskiego prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne, ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

 9. Liczni honorowo oddawali krew

  71 osób oddało łącznie prawie 32 litry krwi podczas akcji honorowego oddania krwi. Do zorganizowanego przez policjantów przedsięwzięcia włączyli się działacze Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole. Akcja była dedykowana Karolinie – byłej mieszkance Koła, która dwa tygodnie temu została poważnie ranna w wypadku drogowym.

 10. Powołanie szefów kolskiej Policji

  11 czerwca br. odbyła się uroczystość związana z powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artura Foryńskiego oraz powierzenia obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Jackowi Brzęckiemu. Rozkazy personalne wręczył Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka.