KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zbiórka krwi dla naszej koleżanki

  W poniedziałek 9 grudnia br. w sali parafialnej przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole (kolska fara) od godz. 8:30 do 12:30 będzie można oddawać krew. Tym razem będzie to zbiórka celowa na rzecz Joanny Adamczyk – pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kole.

 2. Kolska Policja będzie miała monografię swojej jednostki

  Po wielu wstępnych rozmowach i ustaleniach, w dniu 21 listopada 2019 roku w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Dąbiu spotkali się prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Kolski Grzegorz Boła, Komendant Powiatowy Policji w Kole, insp. Artur Foryński oraz dr Piotr Wąsowicz. Celem tego spotkania było podpisanie umowy dotyczącej stworzenia monografii Komendy Powiatowej Policji w Kole.

 3. Pies wyszkolony do wykrywania narkotyków rozpoczął służbę w Kole

  Mika to owczarek belgijski. Ma prawie dwa lata i wraz ze swoim przewodnikiem sierż. Mateuszem Rybickim zakończyli niedawno szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

 4. Podzielili się cząstką siebie

  Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Kole 9 grudnia oddali krew dla swojej koleżanki Joanny. Tym niezwykle cennym darem życia podzielili się również mieszkańcy powiatu kolskiego. Do akcji włączyło się ponad sto osób. Udało się zebrać aż 35 litrów krwi.

 5. ZMIANY W USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 6. Policja poszukuje zaginionego Gabriela Górniaka

  Kolska policja poszukuje zaginionego 38-letniego mieszkańca gminy Babiak. Mężczyzna wyszedł z domu 26 marca 2019 roku. Do dziś nie powrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

 7. Zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierujących

  Negatywny wpływ alkoholu na sprawność psychomotoryczną jest okolicznością powszechnie znaną. Wiele badań potwierdza, że alkohol powoduje zaburzenia koordynacji ruchowo – wzrokowej i wydłuża czas reakcji. Kierujący pojazdem będąc w stanie po spożyciu alkoholu błędnie ocenia odległości oraz szybkość własnego i innych pojazdów. Krótko mówiąc wypity alkohol, działa negatywnie na praktycznie wszystkie elementy, które stanowią podstawę bezpiecznego poruszania się po drodze. Potwierdzają to badania oraz zaistniałe zdarzenia drogowe.

 8. NIETRZEŹWY, Z SĄDOWYM ZAKAZEM I… POSZUKIWANY

  Postawą godną naśladowania wykazał się kierowca, który zwrócił uwagę na samochód jadący bez wymaganych świateł oraz cała szerokością jezdni. Okazało się, że kierujący Seatem 34-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz poszukiwano go do odbycia kary pozbawienia wolności.

 9. ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ. PRZEPISY OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 10. Rajd Samorządowców 2019

  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kole oraz Urzędem Gminy w Grzegorzewie zorganizowali XIII Samochodowy Rajd Nawigacyjny dla Samorządowców. Uczestniczyli w nim przedstawiciele instytucji samorządowych z powiatu kolskiego, konińskiego oraz słupeckiego. Głównym celem przedsięwzięcia było doskonalenie techniki jazdy samochodem oraz propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.