KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Spotkanie opłatkowe

  Tradycją stało się już, że w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Kole spotykają się, żeby połamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie serdeczne świąteczne życzenia.

 2. Policjanci podsumowali 2019 rok i otrzymali nowe radiowozy

  7 stycznia br. odbyła się odprawa podsumowująca efektywność służby funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole za 2019 rok. Po omówieniu efektywności działań policjantów w minionym roku, odbyło się symboliczne przekazanie radiowozów przez włodarzy partycypujących w ich finansowaniu. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Pawłowski oraz goście - Zastępca Prokuratora Rejonowego w Kole Anna Ciszak-Kaszuba i włodarze powiatu kolskiego.

 3. Nowy "czworonożny funkcjonariusz" pomógł znaleźć narkotyki

  Dzielnicowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca Koła podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego samochodzie znaleźli kilkanaście gramów białego proszku oraz susz koloru brunatno-zielonego. W odnalezieniu substancji prawnie zabronionych pomógl policyjny pies wyszkolony do wykrywania narkotyków.

 4. Mika wykryła narkotyki na dwóch posesjach

  Kolejne sukcesy Miki - psa policyjnego i kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków. Przed sądem odpowiedzą dwaj 19-latkowie zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gramów środków psychotropowych.

 5. Fajerwerki, a bezpieczeństwo

  Już niedługo nadejdzie najbardziej imprezowa noc w roku - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 6. Policjantka zapobiegła tragedii na torach

  Natychmiastowa reakcja policjantki zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść na torach w miejscowości Polonisz. Funkcjonariuszka po służbie zauważyła mężczyznę stojącego na torach.

 7. ZMIANY W USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 8. BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  12 stycznia wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą kwestować w wielu miejscowościach na terenie całego powiatu kolskiego. Policjanci zaś będą dbać o to, aby zbierający datki byli bezpieczni. W okresie poprzedzającym XXVIII Finał WOŚP funkcjonariusze z kolskiej komendy uczestniczą w spotkaniach organizacyjnych dla wolontariuszy. Policjanci przybliżają zasady dotyczące bezpiecznego kwestowania. Podkreślają, że w każdej niebezpiecznej sytuacji można liczyć na pomoc Policji.

 9. REKRUTACJA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2020 roku.

 10. Policja poszukuje zaginionego Gabriela Górniaka

  Kolska policja poszukuje zaginionego 38-letniego mieszkańca gminy Babiak. Mężczyzna wyszedł z domu 26 marca 2019 roku. Do dziś nie powrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną.