Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 19.09.2017

Policjanci z powiatu kolskiego kontynuują spotkania z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i w placówkach szkolnych.

Policjanci na organizowanych w szkołach i przedszkolach spotkaniach rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie.  Najmłodsi mają okazję zapoznać się z wizerunkiem policjanta, zobaczyć wyposażenie policjantów i choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając wyposażenie używane przez stróżów prawa podczas zabezpieczeń imprez masowych.

W bieżącym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1, Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Kole oraz szkół podstawowych w Górkach i Wólce Czepowej. Mundurowi utrwalali najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, do czego wykorzystywali rozwijające wyobraźnię Miasteczko Umiejętności Drogowych. Dzięki takim atrybutom maluchy mogły wcielić się w rolę pieszego i kierującego. Dzieci uczyły się którą stroną jezdni ma obowiązek poruszać się pieszy, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych oraz jak rozpoznawać na nim sygnały świetlne. Z kolei „mali kierowcy” mieli obowiązek stosowania się do znaków drogowych i zwracać szczególną uwagę na pieszych. Zabawa sprawiała dzieciom ogromną radość, przez co maluchy bardzo chętnie aktywnie uczestniczyły w symulowanych sytuacjach na drodze. Policjanci liczą, że w ten sposób maluchy przyswoją wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.

Milusińscy oprócz nauki zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, otrzymali wskazówki jak reagować wobec agresywnego zwierzęcia oraz jak zachować się w sytuacji kontaktu z kontaktu z osobą obcą.

Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za wizytę i przeprowadzenie ciekawych zajęć wręczali policjantom pamiątkowe laurki bądź pamiątkowe książki.