Zatrzymani za posiadanie narkotyków oraz jazdę pod wpływem alkoholu - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Zatrzymani za posiadanie narkotyków oraz jazdę pod wpływem alkoholu

Data publikacji 16.10.2017

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole ujawnili dwie osoby, które posiadały narkotyki oraz dwóch kierujących, z których jeden najprawdopodobniej kierował będąc pod wpływem środków odurzających, a drugi w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję drogową.

13 października br. w godzinach popołudniowych w Kłodawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Fiat Bravo, którym kierowała 32–letnia kobieta. Sposób wysławiania się, wygląd oraz zachowanie kierującej wzbudziły podejrzenie policjantów, iż kobieta może znajdować się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę pojazdu, podczas której w jego wnętrzu znaleźli pudełko po papierosach, a w nim zawinięte w papier kryształki  białego koloru oraz szklaną lufkę. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to metaamfetamina. Z uwagi na podejrzenie, że 32–latka mogła kierować pod wpływem środków odurzających została pobrana od niej krew do badań toksykologicznych. Wynik badania laboratoryjnego oraz efekt dalszych ustaleń w sprawie, będą miały wpływ na decyzje w zakresie określenia charakteru przestępstw, których dopuściła się kobieta.

Dzień później, na terenie Przedcza policjanci z Kłodawy podczas legitymowania 26 – latka ujawnili, że mężczyzna posiada przy sobie zakazane środki odurzające w postaci marihuany. Mieszkaniec gminy Przedecz noc spędził w policyjnym areszcie. 15 października został mu przedstawiony zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W niedzielne popołudnie 15-go października br. 47-letni mieszkaniec gminy Olszówka, pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu. Podróż zakończył w przydrożnym rowie. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili, że mężczyzna kierował Oplem Astra mając ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz poniesie odpowiedzialność karną za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości, za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień oraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.