Fałszerze pieniędzy w rękach Policji - VIDEO - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Fałszerze pieniędzy w rękach Policji - VIDEO

Data publikacji 20.10.2017

Policjanci z Koła zatrzymali dwie kobiety, które próbowały wprowadzić do obiegu fałszywe banknoty. Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione pieniądze. Kobiety przyznały się do zarzucanych im czynów. Decyzją prokuratora zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.

10 października br. oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole sprzedawczyni jednego z kolskich sklepów powiadomiła o próbie wprowadzenia w obieg fałszywych banknotów przez dwie kobiety. Na podstawie zebranych informacji i prowadzonego rozpoznania, funkcjonariusze ustalili ich tożsamość. Obie jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane. Po dokonaniu przeszukania, mundurowi zabezpieczyli trzy sfałszowane banknoty. Wszystkie były o tych samych numerach seryjnych. Jak się okazało, podrabianiem pieniędzy trudniła się 32 – letnia mieszkanka gminy Kościelec, a próby wprowadzenia ich w obieg podejmowała wraz z 39 - letnią wspólniczką. Proces tworzenia fałszywych pieniędzy był mało wyszukany. Pieniądze były ”produkowane” za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego. Ich wytwarzanie polegało na skanowaniu oryginalnego banknotu, a następnie wydruku scanu obrazu. Awers i rewers dwustuzłotówki były drukowane osobno, a następnie ze sobą sklejane. Tak wykonane „pieniądze” nie posiadały znaku wodnego oraz żadnych innych widocznych zabezpieczeń. Przygotowanymi w ten sposób fałszywkami kobiety próbowały płacić w różnych sklepach na terenie Koła. Obie podejrzane usłyszały już zarzuty próby puszczenia w obieg podrobionych dwustuzłotówek. Ponadto 32-letniej kobiecie postawiono zarzut podrabiania pieniędzy. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kole, zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Wobec 32 – letniej kobiety, oprócz powyższego prokurator zastosował poręczenie majątkowe.

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie minimum 5 lat.

Ładowanie odtwarzacza...