ŚLUBOWANIE KLASY MUNDUROWEJ W KOLE - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

ŚLUBOWANIE KLASY MUNDUROWEJ W KOLE

Data publikacji 08.11.2017

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym Zespołu Szkół Technicznych w Kole w dniu 8 listopada br. złożyli uroczyste ślubowanie. W apelu wzięli udział uczniowie i ich rodzice, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście.

W Zespole Szkół Technicznych w Kole już po raz szósty uczniowie rozpoczęli naukę w klasach o profilu mundurowym. Komenda Powiatowa Policji w Kole współpracuje z wymienioną placówką dydaktyczną od początku utworzenia tzw. „klas mundurowych”, a przedstawiciele tutejszej Komendy wielokrotnie brali udział w organizowanych przez szkołę uroczystościach.

8 listopada br. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym. Słowa przysięgi złożyło 24 uczniów. Ceremonia odbywała się z zachowaniem należytej powagi, a uczniowie w skupieniu wypowiadali rotę ślubowania. W uroczystym apelu uczestniczyli także rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych był Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły, który przemówił do młodzieży.

Uczestniczącym w ślubowaniu młodym ludziom serdecznie gratulujemy i życzymy spełnienia życiowych celów. Niewykluczone, iż za kilka lat niektórzy z nich zasilą szeregi Policji lub innych służb mundurowych.