Policjant rozmawiał z młodzieżą o cyberprzemocy - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policjant rozmawiał z młodzieżą o cyberprzemocy

Data publikacji 07.03.2018

Policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kole spotkał się wczoraj z młodzieżą gimnazjalną Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole. Mundurowy przeprowadził dla uczniów prelekcję na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Spotkanie z uczniami klas drugich i trzecich gimnazjum w Szkole Podstawowej odbyło się 6 marca br. Miało ono na celu uświadomienie młodym ludziom, że obok korzyści, jakie płyną z dobrodziejstw Internetu, czyha na nich wiele zagrożeń. Zazwyczaj nie myśli się o nich w chwili nawiązywania nowych znajomości, zamieszczania swoich danych osobowych, czy zdjęć na portalach społeczniościowych. Policjant omówił jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z Internetu i telefonów komórkowych. Nakreślił młodzieży jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z sieci. Ostrzegł przed lekkomyślnym zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także przed umawianiem się z obcymi. Swoje wykłady mundurowy poparł przykładami cyberprzemocy, jakie wystąpiły na terenie naszego powiatu. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć krótkie filmy profilaktyczne, które w wymowny sposób ukazują problem cyberprzestępczości wśród najmłodszych.

Funkcjonariusz omówił również kwestię zagrożeń w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo pieszych, przypominając jak ważną rolę odgrywają odblaskowe elementy ubioru. Pieszy, który ma na odzieży odblaski jest widoczny ze znacznie większej odległości, co daje szansę kierującemu pojazdem na podjęcie odpowiedniej reakcji.