Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 12.03.2018

Działania podjęte w ostatni weekend przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kole, skutkowały zatrzymaniem trzech kierujących, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, trzeci za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

W ostatni weekend, czyli od 9 do 11 marca, kolscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych użytkowników dróg. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek w godzinach porannych. Podczas wojewódzkich działań kontrolnych na autostradzie A2 w miejscowości Police, funkcjonariusze kolskiej drogówki zbadali stan trzeźwości kierującego Oplem Movano. 29 -latek wyjeżdżając z autostrady miał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co szczególnie dziwne – mężczyzna przewoził czterech pasażerów, którzy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejne dwa zatrzymania miały miejsce w niedzielę. W pierwszym przypadku kierujący samochodem Peugeot, 21-letni mieszkaniec gminy Olszówka, w chwili kontroli drogowej miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w Dąbrowicach przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci patrolując drogę krajową nr 92, zauważyli pojazd, który jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Wzbudziło to zaniepokojenie funkcjonariuszy, dlatego zdecydowali się na kontrolę kierującego tego pojazdu. Od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości, 23 – letniego mieszkańca gminy Tuliszków wskazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna ten również nie jechał sam, przez co swoim postępowaniem narażał nie tylko siebie, ale jadącą z nim osobę. We wszystkich przypadkach funkcjonariusze zatrzymali amatorom jazdy “na podwójnym gazie” uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje zachowanie będą się tłumaczyć przed sądem. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie bowiem od wymierzonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!