Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.03.2018

Nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym czy nieprawidłowe parkowanie to najczęściej pojawiające się zawiadomienia mieszkańców powiatu kolskiego. Mundurowi sprawdzają zgłoszenia i zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomaga kolskim mundurowym w dotarciu do miejsc, które nie wymagają pilnej interwencji. Każdy obywatel dzięki kilku kliknięciom może zgłosić nieodpowiednie zachowania w swoim rejonie. Problemem może być np. osoby nietrzeźwe, nieprawidłowe parkowanie lub wałęsające się bezpańskie psy. W powiecie kolskim najczęściej pojawiającymi się zgłoszeniami są m.in. nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie. 
Już dziś każdy z nas może dodatkowo zadbać i poprawić własne bezpieczeństwo. Kolscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby z niej skorzystać wystarczy kliknąć w link: „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, znajdujący się na stronie internetowej KPP w Kole (kolo.policja.gov.pl) bądź wyszukać za pomocą przeglądarki inernetowej. Następnie wybrać miejsce, które nas interesuje (za pomocą „+” umieszczonego w lewym dolnym rogu strony) i dodać zgłoszenie. Do zgłoszenia możemy dodać porę dnia, datę oraz krótki opis, a także plik (zdjęcie). Każdy sygnał to szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pilnej interwencji należy korzystać z numerów alarmowych (112, 997). Strona ta nie służy do wzywania interwencji.

Ładowanie odtwarzacza...