Kierowca zareagował. Pomogli policjanci - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Kierowca zareagował. Pomogli policjanci

Data publikacji 05.04.2018

Szczególną wrażliwością wykazał się przypadkowy kierowca, który powiadomił Policję o zdezorientowanej, błąkającej się kobiecie po drodze krajowej nr 92. Funkcjonariusze odwieźli kobietę do jej najbliższych.

Wczoraj 4 kwietnia, po godzinie 10.00 oficer dyżurny kolskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od zaniepokojonego kierowcy, że przy drodze krajowej nr 92 w okolicach Cząstkowa błąka się starsza pani. Zgłaszający twierdził, że kontakt z nią jest bardzo utrudniony.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zdezorientowana kobieta nie potrafiła podać swoich danych personalnych, nie umiała wskazać gdzie mieszka. Sprawiała wrażenie zmęczonej, w dodatku poruszała się o kulach. Mundurowi szybko ustalili dane personalne oraz adres zamieszkania seniorki. Okazała się nią 67 – letnia mieszkanka Kłodawy, cierpiąca na poważne schorzenia. Jak ustalono, starsza pani jest po kilku udarach, ma problemy z pamięcią, a z domu wyszła bez wiedzy syna. Zanim została zauważona przez zgłaszającego przeszła o kulach około 5 kilometrów. Dzięki czujności jednego z kierowców oraz szybkiej reakcji policjantów, kobiecie nic się nie stało.

Dzięki właściwej postawie kierującego nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu starszej zabłąkanej osoby. Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore, które potrzebują opieki. Prosimy wszystkich o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.