PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "NURD" - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "NURD"

Data publikacji 09.04.2018

Kolska drogówka podsumowała piątkowe działania „NURD”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi nałożyli łącznie 51 mandatów karnych.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W piątek 6 kwietnia, od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi wylegitymowali łącznie 60 osób. Wśród nich represję mandatową zastosowano wobec 51 osób, w tym na pieszych - 12 osób, na kierowców - 39, w tym 6 na rowerzystów. Piesi popełniali wykroczenia m.in. przechodząc w miejscach niedozwolonych – 6 osób lub przekraczając jezdnię w nieprawidłowy sposób – 4 osoby. Kierowców ukarano mandatami karnym m.in. za przekraczanie prędkości jazdy w obrębie przejść dla pieszych – 16 osób oraz nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu – 7 osób. Ponadto policjanci zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym. Kierujący w Brdowie jechał z prędkością 119km/h, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”.