Okradziony mężczyzna zatrzymał złodzieja - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Okradziony mężczyzna zatrzymał złodzieja

Data publikacji 10.04.2018

Na gorącym uczynku został zatrzymany mężczyznę, który z pomieszczenia gospodarczego ukradł mienie warte około 1000 złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj 9 kwietnia br. na jednej z prywatnych posesji w gminie Koło. Sprawca wykorzystując nieuwagę domowników wszedł do otwartego pomieszczenia gospodarczego i zabrał z niego piłę spalinową o wartości około 1000 złotych. Podczas dokonywania kradzieży został zauważony przez sąsiadkę, która zaalarmowała właściciela i wspólnie ruszyli w pogoń za rabusiem, jednocześnie powiadamiając Policję. Oficer dyżurny natychmiast skierował patrol na miejsce. Po chwili osoby te zatrzymały złodzieja i przekazały go przybyłym na miejsce policjantom. Zatrzymanym okazał się 31 - letni mieszkaniec Koła. Był pijany - badanie stanu trzeźwości wykazało, iż ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia złodziej pozostanie w policyjnym areszcie, po czym usłyszy zarzut dokonania kradzieży, za co grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione mienie wróciło do właściciela.

Warto pamiętać, że zgodnie z treścią artykułu 243 kodeksu postępowania karnego „każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić tożsamości”.