Policjanci udzielili pomocy uczestnikowi wypadku drogowego - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policjanci udzielili pomocy uczestnikowi wypadku drogowego

Data publikacji 27.04.2018

Dwaj kolscy policjanci będąc w czasie wolnym od służby, pospieszyli z pomocą rannemu motocykliście, który w wyniku zdarzenia drogowego doznał obrażeń ciała i nieprzytomny leżał na jezdni. Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, wezwali służby medyczne oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia br. około godz. 14:30 w Kole na ulicy Wojciechowskiego, kiedy to dwaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole po zakończonej służbie wracając do swoich rodzin, usłyszeli trzask rozbijającego się pojazdu. Zaniepokojeni policjanci natychmiast udali się w kierunku dochodzących odgłosów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali leżącego na jezdni motocyklistę, przewrócony motocykl oraz uszkodzony tył zaparkowanego samochodu osobowego. Widząc realne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestnika wypadku drogowego policjanci niezwłocznie wezwali służby medyczne, sprawdzili funkcje życiowe poszkodowanego mężczyzny, który po chwili odzyskał przytomność oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu Wydziału Ruchu Drogowego. Właściwa i godna naśladowania postawa funkcjonariuszy kolskiej Policji spowodowała, że osoba poszkodowana w wypadku drogowym w bezpieczny sposób oczekiwała na przyjazd służb medycznych.

Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący motocyklem m-ki YAMAHA 17-letni mieszkaniec gminy Koło, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w tył zaparkowanego samochodu osobowego m-ki Renault. Młody motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 17-latek był trzeźwy. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie przez Komendę Powiatową Policji w Kole pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.