Policyjna kontrola zapobiegła tragedii - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policyjna kontrola zapobiegła tragedii

Data publikacji 17.05.2018

Pod wpływem alkoholu był kierowca autokaru, który chciał zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy wyjazd w ponad trzystukilometrową podróż.

Być może tragedii udało się zapobiec dzięki przezorności jednego z rodziców, który poprosił kolskich policjantów o kontrolę autokaru przed wyjazdem dzieci na wycieczkę. Wczoraj, 16 maja br., młodzież gimnazjalna jednej z kolskich szkół wybierała się na wycieczkę do Krakowa. Zanim jednak wyruszyła w podróż, policjanci sprawdzili stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty oraz stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że kierowca, który przyjechał po uczniów był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u 29-latka ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Planowana wycieczka odbyła się, ale uczestników na miejsce dowiózł inny, trzeźwy kierowca. Kompletnie nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy i kategorycznie zakazali dalszej jazdy. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem po użyciu alkoholu. Grozi mu areszt albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Policja przypomina rodzicom, organizatorom, opiekunom wycieczek o tym, że istnieje możliwość zgłoszenia takiego wyjazdu na kilka dni przed planowaną podróżą. Funkcjonariusze skontrolują stan techniczny pojazdu i zbadają stan trzeźwości. W przypadku braku wcześniejszego zgłoszenia, gdy tuż przed wyjazdem stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, można zgłosić fakt ten dyżurnemu Policji, który wyśle na miejsce policjantów i skontrolują przewoźnika.