Wsparcie dla Policji ze strony Wójta Grzegorzew - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Wsparcie dla Policji ze strony Wójta Grzegorzew

Data publikacji 18.05.2018

Wójt Gminy Grzegorzew, Pani Bożena Dominiak w ramach wzorowo układającej się współpracy przekazała Komendzie Powiatowej Policji w Kole walizkę edukacyjną do walki z narkomanią i przestępstwami narkotykowymi oraz nowoczesny projektor multimedialny. Sprzęt ten będzie wykorzystywany przez policjantów podczas spotkań profilaktycznych.

17 maja 2018 roku Pani Bożena Dominiak, Wójt Gminy Grzegorzew na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kole, p.o. Artura Foryńskiego przekazała walizkę edukacyjną, w której znajdują się atrapy narkotyków dostępnych na polskim czarnym rynku. W kuferku zgromadzono również przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Oprócz imitacji popularnej marihuany, amfetaminy, czy kokainy znajdziemy w niej szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Każda rzecz jest opatrzona szczegółowym opisem wyglądu, przybliżoną ceną za którą można je nabyć, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Przy jej pomocy funkcjonariusze będą edukować rodziców oraz nauczycieli by wyostrzyć ich czujność. Często nie zdają sobie sprawy, że posiadanie określonych przedmiotów może świadczyć o tym, że dziecko zażywa lub ma kontakt z narkotykami. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa – młynkiem do marihuany.

Przekazana walizka z pewnością będzie stanowić świetne uzupełnienie policyjnych wykładów. Prócz tego włodarz gminy Grzegorzew przekazała policjantom nowoczesny rzutnik multimedialny, która ułatwi funkcjonariuszom prowadzenie działań edukacyjnych. Z projektora tego będą korzystać mundurowi podczas spotkać profilaktycznych. Nie po raz pierwszy Pani Wójt angażuje się w kwestie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jej przychylność była już wielokrotnie pomocna policjantom w działaniach profilaktycznych, co z całą pewnością przyczyniało się do poprawy stanu bezpieczeństwa.