Policjanci na festynie rodzinnym - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policjanci na festynie rodzinnym

Data publikacji 22.05.2018

W niedzielne popołudnie kolscy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym Szkołę Podstawową w Karszewie w gminie Dąbie. Funkcjonariusze opowiadali o pracy policjanta, bezpieczeństwie oraz prezentowali sprzęt policyjny.

W minioną niedzielę policjanci z Dąbie oraz Zespołu ds. Nieletnich I Patologii kolskiej jednostki uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Karszewie. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Policjanci opowiadali dzieciom o pracy w Policji oraz zaprezentowali sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Dużym zainteresowaniem cieszył się tzw. sprzęt PZ czyli wyposażenie policjanta biorącego udział między innymi w imprezach masowych. Największe emocje wzbudził radiowóz, w którym każde z dzieci chciało choć na chwilę usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Festyn ten był również wspaniałą okazją do przekazania informacji z zakresu bezpieczeństwa. W specjalnie przygotowanej sali, maluchy oglądały profilaktyczne filmy, które pozwoliły utrwalić im wiedzę o tym jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz kogo trzeba powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy. Dzieci dowiedziały się również jak należy poruszać się po drodze, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma chodników, a także gdy na dworze jest już ciemno. Mundurowi poinformowali jak ważną rolę odgrywa noszenie odblaskowych elementów odzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „alkogogle”, czyli specjalistyczne okulary symulujące reakcje organizmu na stan upojenia alkoholowego. Urządzenie to pozwala uświadomić sobie jak ogromnym zagrożeniem jest kąpiel bądź jazda po spożyciu alkoholu.

Dopisująca tego dnia słoneczna pogoda spowodowała, że trwającą kilka godzin imprezę odwiedziło wiele rodzin. Rodzinny festyn dostarczył przybyłym gościom wiele ważnych informacji, atrakcji oraz emocji.