Zlikwidowana plantacja konopi - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 19.06.2018

Policjanci z Koła zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Spora ilość narkotycznych krzewów znajdowała się na jednej z działek na terenie powiatu kolskiego. Z ponad 4 tysięcy tych roślin można by uzyskać blisko 90 kilogramów marihuany.

Policjanci wydziału kryminalnego kolskiej komendy, prowadząc ustalenia dotyczące przestępczej działalności, wpadli na trop plantacji konopi indyjskiej znajdującej się na terenie powiatu kolskiego. Realizacja sprawy przez kolskich stróżów prawa nastąpiła w poniedziałek, 18 czerwca. Na działce znajdującej się nieopodal budynków mieszkalnych, policjanci zabezpieczyli ponad 4 tysiące krzewów. Wstępne testy wskazują, że zabezpieczone rośliny to konopie indyjskie. Tak duża ich ilość, pozwoliłaby na uzyskanie nawet do 90 kg gotowego do sprzedaży narkotyku, z którego można by uzyskać kilka milionów porcji środków odurzających..! Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych krzewów, mogłaby wynieść co najmniej dwa miliony złotych.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo uprawy znacznej ilości konopi zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.