Policjanci przeciw narkotykom - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policjanci przeciw narkotykom

Data publikacji 19.06.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, w ramach działań „Bezpieczna gmina Grzegorzew” szkolili nauczycieli i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej przy wykorzystaniu narkotykowej walizki edukacyjnej. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób i w czym ukryte są środki odurzające oraz zapoznali się z regulacjami prawnymi z zakresu narkomanii.

W ramach działań „Bezpieczna gmina Grzegorzew” kolscy stróże prawa w minionym tygodniu przeprowadzili szkolenia dla nauczycieli Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzegorzewie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi dorosłych na zagrożenia związane dostępnością dla młodzieży niebezpiecznych używek jakimi są narkotyki i tzw. dopalacze. Do przeprowadzenia prelekcji policjanci wykorzystali tzw. walizkę edukacyjną, w której znajdują się atrapy najbardziej znanych narkotyków i dopalaczy. Są tam urządzenia i przedmioty służące do przechowywania, a także ułatwiające zażywanie środków odurzających. Mundurowi opowiedzieli o zachowaniach, na które należy zwrócić uwagę. Starali się wyostrzyć czujność pedagogów oraz rodziców informując, że atrapa baterii może być schowkiem na dopalacze, a zabawkowa piłka – młynkiem do marihuany.

Dodatkowo zebrani dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem, produkcją czy handlem środkami narkotycznymi. Policjanci radzili również, jak postąpić w przypadku podejrzenia, że uczeń jest pod wpływem środka odurzającego. Tego typu spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego mundurowi planują kolejne wizyty w szkołach.