Policjanci z pracownikiem Inspekcji Sanitarnej odwiedzają półkolonistów - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policjanci z pracownikiem Inspekcji Sanitarnej odwiedzają półkolonistów

Data publikacji 28.06.2018

Wakacje to czas, kiedy policjanci kolskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na terenie powiatu. Funkcjonariusze odwiedzają miejsca, gdzie organizowane są m.in. półkolonie. Uczestnikom przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku latem, szczególnie nad wodą. A wszystko to w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2018” należących do cyklu przedsięwzięć „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

W trakcie wakacji policjanci kolskiej komendy wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kole, odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywające na półkoloniach. Spotkania te prowadzone są w ramach działań „Bezpieczne wakacje 1018” należących do cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” - ogólnopolskiej kampanii organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W tym tygodniu odwiedzili półkolonistów w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz w Szkole Podstawowej w Korzeczniku. W trakcie prelekcji policjanci przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku, szczególnie nad wodą. Mundurowi szczegółowo omawiają zasady jakimi należy się kierować podczas zabaw i rekreacji w wodzie. Mówią o tym, jak niebezpieczne są skoki do wody "na główkę", korzystanie z dzikich kąpielisk i niestrzeżonych zbiorników wodnych. Policjanci podczas tych spotkań mówią także o bezpieczeństwie na drodze, w sieci, a starszym objaśniają zagrożenia związane ze zjawiskiem handlu ludźmi.

Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pani Beata Biskupska przypomina dzieciom i młodzieży, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę. Mówi o zagrożeniach kleszczami, o wściekliźnie oraz o tym, jak się przed nimi ustrzec. Omawia także zagadnienia związane z tzw. dopalaczami oraz środkami odurzającymi.

W najbliższym czasie będą przeprowadzane kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą Wszystko po to, by wakacje były bezpieczne.