Wkręcali plażowiczów w bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Wkręcali plażowiczów w bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 09.07.2018

W ramach działań “Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” nad Jeziorem Brdowskim policjanci, ratownicy WOPR, PCK oraz strażacy promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą. Mówiono o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich może dojść w czasie wypoczynku nad wodą oraz o sposobach ich zapobiegania. Pracownicy WOPR-u i PCK przeprowadzili instruktaż z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Atrakcją dla plażowiczów był także pokaz ratownictwa straży pożarnej.

Kolscy policjanci szukają sposobów, by w jak najciekawszej formie przekazać dzieciom i młodzieżom wiedzę profilaktyczną. Od zeszłego roku, policjanci wraz z ratownikami WOPR-u i straży pożarnej na plaży w Brdowie organizują akcje edukacyjne, na których informują plażowiczów jak zachować się nad wodą, aby było bezpiecznie. W tym roku do działań dołączyli również pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża. W sobotę, 7 lipca nad jeziorem w Brdowie, podczas spotkania poszczególne służby przeprowadzili działania profilaktyczne, z których zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wiele się nauczyć. Uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy osobie zagrożonej w wodzie. Ratownicy wskazali właściwe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, jak wyglądają prawidłowe chwyty oraz jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu. Każdy chętny mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nie obyło się również bez pokazu sprzętu ratowniczego, którym dysponują służby ratunkowe. Ogromną atrakcją dla plażowiczów była możliwość przepłynięcia wraz z ratownikami łodzią motorową straży pożarnej, wykorzystywaną do ratowania życia.

Wszystkim obecnym plażowiczom dzielnicowi wręczyli ulotki prewencyjne, przypominające zasady bezpiecznego korzystania w wypoczynku wodnego.

Kolejne tego typu spotkanie na plaży w Brdowie odbędzie się 4 sierpnia, na które serdecznie zapraszamy.