KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 15.10.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 65 km/h. 51-latek zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w konsekwencji stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Wczoraj, 14 października br. około 12:20 w miejscowości Dęby Szlacheckie na terenie gminy Osiek Mały, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 115 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 51-letni mieszkaniec gminy Koło. Mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, policjanci zatrzymali uprawnienia kierującemu. Ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.