Zagubiona seniorka wróciła do domu - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Zagubiona seniorka wróciła do domu

Data publikacji 18.10.2018

Szczególną wrażliwością wykazała się mieszkanka gminy Grzegorzew, która powiadomiła Policję o zdezorientowanej, błąkającej się przy ul. Dąbskiej w Kole kobiecie. Funkcjonariusze odwieźli starszą panią do jej najbliższych.

17 października wczesnym rankiem, tuż po godzinie 4.00 oficer dyżurny kolskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od zaniepokojonej kobiety, że po chodniku przy ulicy Dąbskiej w Kole chodzi starsza pani, która sprawia wrażenie zdezorientowanej. Zgłaszająca twierdziła, że kontakt z tą osobą jest bardzo utrudniony.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zdezorientowana starsza kobieta podała tylko imię i nazwisko. Nie umiała wskazać gdzie mieszka ani określić po co wyszła z domu i dokąd się udaje. Mundurowi szybko ustalili adres zamieszkania seniorki. Okazała się nią 88 – letnia mieszkanka Koła. Policjanci odwieźli ją do domu. Jak ustalono, kobieta wydostała się z mieszkania najprawdopodobniej przez okno, w momencie, gdy pozostali domownicy spali. Dzięki czujności i wrażliwości zgłaszającej, która właśnie jechała do pracy oraz szybkiej reakcji policjantów, starszej pani nic się nie stało i bezpiecznie powróciła do najbliższych.

 

Właściwa postawa kierującej spowodowała, że tym razem nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu starszej, zdezorientowanej osoby. Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore bądź te, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie teraz, gdy nadchodzi zima i niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób pozbawionych opieki. Prosimy wszystkich o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.