Uwaga na oszustów !!! - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Uwaga na oszustów !!!

Data publikacji 17.12.2018

Policjanci ostrzegają przed dokonywaniem dopłat do zamawianych przesyłek. Link zawarty w treści wiadomości tekstowych kieruje do niebezpiecznych zawartości.

W okresie przedświątecznym, gdy jesteśmy bardziej aktywni przy dokonywaniu zakupów przez Internet, oszuści wykorzystują okazje i próbują nas okraść. W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiły osoby, które poinformowały, że oszuści dokonali nieuprawnionych przelewów z ich kont bankowych. W każdym z tych przypadków schemat działania był podobny. Poszkodowani otrzymali smsa o konieczności dopłacenia niewielkiej kwoty – 1 złotych do zamawianej paczki z uwagi na wzrost kosztów przesyłki. Poniżej znajdował się link, w który należało wejść aby dokonać opłaty. Gdy zamawiający postępowali zgodnie z instrukcją z ich kont znikały pieniądze.

Ostrzegamy:

Nie reaguj natychmiast na otrzymaną wiadomość tekstową SMS, w której treści znajduje się polecenie dokonania dopłaty niewielkiej kwoty brakującej do ostatecznej realizacji przesyłki zamówionego wcześniej towaru!

Nie wchodź w podawany link do strony internetowej, bez całkowitego przekonania, że ta czynność będzie bezpieczna!

ZAWSZE w przypadku wątpliwości, zanim dokonasz jakiejkolwiek wpłaty nawiąż kontakt z dostawcą!!!

Apelujemy o odczytywanie treści wiadomości SMS od początku do końca, w sposób wnikliwy i dokładny. W przypadku, gdy nie wszystkie informacje są jasne, prostu nie.