Działania "Alkohol" na drogach powiatu kolskiego - Akcje - KPP Koło

Działania "Alkohol" na drogach powiatu kolskiego

Data publikacji 08.01.2015

img_0034Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole 07 stycznia br. przeprowadzili całodobowe działania pt. „Alkohol” ukierunkowane na wyeliminowanie jak największej liczby pijanych kierowców z dróg powiatu kolskiego. Podczas 25 godzinnej akcji kolska drogówka przebadała 842 kierujących oraz zatrzymała dwóch pijanych kierowców i jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Kolska drogówka w dniach od 07.01.2015r. godz. 5:00 do 08.01.2015r. godz. 6:00 przeprowadziła działania kontrolno-pomiarowe pt. „Alkohol”. W działaniach wzięło udział 10 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w Kole, którzy w ciągu 25 godzin przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 842 kierujących pojazdami. Tym razem policjanci obrali za punkty kontrolne rondo w m. Bugaj, gdzie krzyżują się drogi wojewódzkie nr 270 – 263 oraz rondo w Kole, gdzie zbiegają się ul. Sienkiewicza oraz ul. Dąbska. Już dwie godziny po rozpoczęciu działań w miejscowości Bugaj policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego auta, który „wydmuchał” ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Łącznie funkcjonariusze drogówki zatrzymali dwóch kierujących będących pod działaniem alkoholu oraz pijanego rowerzystę, który jechał drogą K-92.

Policja przypomina, że działania ukierunkowane na eliminację nietrzeźwych  użytkowników dróg, są cyklicznie powtarzane. Każdy kierowca, który wsiądzie za kierownicę auta nie może być pewien, czy po przejechaniu kilkunastu metrów nie zostanie zatrzymany przez patrol policji.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i rozwagę. Jeśli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości w żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę!

{galeria}07012015{/galeria}