KPP Koło

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
EUSŁUGI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI
ZIELONA STREFA

Najczęściej czytane

 1. OSIEM OSÓB POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH W CIĄGU OSTATNIEGO TYGODNIA

  Praca Policji to nie tylko ochrona życia i zdrowia ludzi, wykrywanie przestępstw i wykroczeń czy ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale również ściganie osób ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w minionym tygodniu kolscy policjanci zatrzymali osiem takich osób.

 2. PĘDZIŁA 123 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM, BO ... ŚPIESZYŁA SIĘ DO RODZICÓW

  W sobotę przed północą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole podczas dokonywania pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierująca w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 73 km/h. 24-latka, która wykazała się skrajnie lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów, nie mogła liczyć na taryfę ulgową.

 3. Trzymiesięczny areszt za znęcanie się nad rodzicami

  Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 36-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami. Domowy oprawca został zatrzymany przez kolskich policjantów, chwilę po tym jak po raz kolejny wszczął awanturę i groził pozbawieniem życia swoich rodziców. Za znęcanie się nad osobami najbliższymi mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W dniach 20-26 lutego 2023 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.

 5. Czy wiesz kto jest twoim dzielnicowym?

  Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kole na terenie powiatu kolskiego rusza akcja informacyjna, której celem jest przybliżenie mieszkańcom wizerunków dzielnicowych. W celu dotarcia do jak największej liczby osób zdjęcia dzielnicowych wraz z opisami rejonów zamieszczone zostały m.in. na łamach tygodnika „Przegląd Kolski" oraz kolskich portalach internetowych.

 6. PROMOCJA ZAWODU Z OKAZJI OBCHODÓW „DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

  Z okazji obchodzonego w dniu 22 marca 2023 roku „Dnia przedsiębiorczości” pięcioro uczniów z klasy mundurowej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu odwiedziło Komendę Powiatową Policji w Kole. Młodzież miała okazję zobaczyć „od środka” pracę policjantów różnych pionów.

 7. SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA OBYWATELI UKRAINY

  W piątek 17 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole spotkali się z obywatelami Ukrainy przebywającymi na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze opowiedzieli o najważniejszych kwestiach związanych z bezpiecznym pobytem na terenie Polski. W komunikacji z uchodźcami pomogła Pani Sandra Lebioda tłumacz języka ukraińskiego.

 8. Zdesperowany 23 - latek

  Ponad dwie godziny negocjacji, prowadzili policyjni negocjatorzy z 23 - letnim mężczyzną mieszkańcem gm. Osiek Mały, który z powodów nieporozumień rodzinnych chciał popełnić samobójstwo. Na nogi postawione zostały także straż pożarna i pogotowie. Zabezpieczono teren przed dostaniem się osób  postronnych. Sytuacja na miejscu wyglądała bardzo dramatycznie i tylko rozważne działania mogły zapobiec tragedii.

 9. ŻYCZENIA Z OKAZJI "DNIA KOBIET"

 10. „NIETRZEŹWY” PORANEK NA KOLSKICH DROGACH

  Tylko dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą został 29-letni kierowca Golfa, który miał przeszło 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Powrót na górę strony