Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe obchody Święta Policji w Kole

Data publikacji 25.07.2014

25 lipca w Kole odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W uroczystym apelu kolskich policjantów wziął udział I zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Rzymkowski. Podczas uroczystości wręczono Policjantom medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

dsc_014925 lipca w Kole odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W uroczystym apelu kolskich policjantów wziął udział I zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Rzymkowski. Podczas uroczystości wręczono Policjantom medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Na wstępie z przyjemnością informujemy, że w dniu 23 lipca br. w wojewódzkich obchodach Święta Policji w Poznaniu Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp Wiesław Grzegorczyk podczas uroczystej akademii został odznaczony srebrną odznaką Zasłużony Policjant oraz otrzymał nominację na stopień inspektora Policji. Szczególne gratulacje składamy także Panu Wójtowi gminy Olszówka, Włodzimierzowi Fraszczykowi, który za swoją postawę, działalność społeczną i zawodową, a także wspieranie i budowanie strategii bezpieczeństwa dla mieszkańców swojej gminy i powiatu, na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Kole, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych 23 lipca został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Policji. {galeria}KWP95{/galeria}

 

W piątkowy ranek Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Wiesław Grzegorczyk w dniu Święta Policji oddał hołd zmarłym policjantom odwiedzając ich groby oraz zapalając znicze. {galeria}Pamiec{/galeria}

Powiatowe obchody Święta Policji w Kole zainaugurowano mszą świętą w kościele farnym. Podczas homilii policjanci i ich rodziny, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Koła wspólnie z kapelanem Komendy Powiatowej Policji w Kole ks. Józefem Wronkiewiczem modlili się o łaski Boże dla policjantów i pracowników Policji.  {galeria}SWK14{/galeria}

Następnym etapem obchodów była uroczysta akademia, która odbyła się w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole przy ul. Bliznej. Wśród gości, którzy uświetnili swoją osobą kolskie obchody 95-lecia powstania Policji znaleźli się m.in. I Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Rzymkowski, senator RP Ireneusz Niewiarowski, przedstawiciele władz samorządowych naszego powiatu na czele z Starostą Kolskim Panem Wieńczysławem Oblizajkiem oraz przedstawiciele mediów, Niezależnych Związków Zawodowych Policjantów, a także instytucji i organizacji współpracujących na co dzień z kolską komendą. Nie zabrakło również Komendantów Policji z sąsiednich jednostek tj. mł. insp. Grzegorza Gibaszka z KPP w Turku i mł. insp. Sławomira Jądrzaka z KMP w Koninie.

Przybyłych na uroczystość gości serdecznie powitał gospodarz uroczystości Komendant kolskiej jednostki insp. Wiesław Grzegorczyk, który podziękował wszystkim za obecność w tak ważnym dla policjantów dniu. Dziękował przedstawicielom samorządów, instytucji i służb współpracujących z Policją za współpracę i wsparcie. Komendant gorące słowa podziękowania skierował także dla wszystkich policjantów i pracowników kolskiej jednostki za ciężką i sumienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz ich rodzin za wsparcie jakim obdarzają pełniących służbę funkcjonariuszy. Na ręce Pana Czesława Świątka Komendant przekazał życzenia dla wszystkich policyjnych emerytów.

I Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Powiatowego Policji insp. Jarosław Rzymkowski podziękował policjantom za wkład i zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych oraz przekazał życzenia w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego.

Kolejnym punktem uroczystej gali było wręczenie awansów i odznaczeń. W bieżącym roku nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało 67 funkcjonariuszy kolskiej komendy.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wynikających z pracy zawodowej odznaczył:

 

złotym medalem za długoletnią służbę

asp. szt. Waldemara FRYDRYCHA

 

oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę

asp. szt. Stanisława GRYGIELSKIEGO

 

Odznaczenia te zostaną nadane wymienionym policjantom na obchodach Święta Niepodległości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

Minister Spraw Wewnętrznych, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego odznaczył:

 

srebrną odznaką Zasłużony Policjant

asp. szt. Andrzeja MODELSKIEGO

 

brązową odznaką Zasłużony Policjant

 asp. szt. Ryszarda ŻEBROWSKIEGO

 

 

Rozkazami Personalnymi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mianowani zostali:

 

Na stopień komisarza Policji:

 

 Andrzej Kaszuba

 

 

Na stopień aspiranta sztabowego Policji:

 

Grzegorz Frątczak

Zbigniew Czerczak

 

 

Na stopień starszego aspiranta Policji:

 

Tomasz Bartczak

Stanisław Chmielarz

Piotr Kwiatkowski

Paweł Miszczak

Andrzej Pietrzak

Artur Rakowski

 

 

Na stopień aspiranta Policji:


Małgorzata Połatyńska

Bogdan Sobczyński

Zbigniew Szafrański

 

 

Na stopień młodszego aspiranta Policji:


Paweł Adamczyk

Sebastian Bagiński

Tomasz Białecki

Anna Drynkowska

Tomasz Ewert

Tomasz Frontczak

Marcin Głowiński

Rafał Kiciński

Jacek Maćczak

Mariusz Rumiejowski

Andrzej Stasiak

Tomasz Stawicki

Dariusz Szmajdziński

Marek Wąsikiewicz

Andrzej Zborowski

 

 

Na stopień sierżanta sztabowego Policji:


Mariusz Fraszczyk

Krzysztof Jóźwiak

Marcin Kokot

Dawid Lizik

Aneta Mazurek

Robert Ortiz

Michał Ruszkowski

Karol Śniegowski

Mariusz Urbański

Przemysław Wojciechowski

Marcin Woszczyński

Arkadiusz Zając

Paweł Zając

 

 

Na stopień starszego sierżanta Policji:

 

Robert Boła

Grzegorz Kokociński

Piotr Matuszak

Beata Sielecka

Piotr Sołohub

Konrad Zawadzki

 

 

Na stopień sierżanta Policji:

 

Marta ANDRZEJCZAK

Krzysztof CIEŚLAK

Małgorzata KUBAJKA

Kamil LUSZTYK

Karol MODELSKI

Zbigniew NOWICKI

Szymon PREDECKI

Marek REMBELSKI

Kamil WAWRZYNIAK

Łukasz WYPYCHOWSKI

 

 

Rozkazem Personalnym Komendanta Powiatowego Policji w Kole,

Pana insp. Wiesława GRZEGORCZYKA:

 na stopień starszego posterunkowego Policji mianowani zostali

 

Weronika CZYŻEWSKA

Wioleta KAWKA

Andżelika KUJAWA

Marcin MALESZA

Łukasz MISZCZAK

Lidia NIEDOŚMIAŁEK

Kamil NOWICKI

Roman ROSIAK

Adrian WIŚNIEWSKI

 

 

Za długoletni staż związkowy oraz realizację zadań statutowych Srebrną Odznaką Honorową NSZZ Policjantów wyróżnieni zostali funkcjonariusze:

 

st. asp. Tomasz BARTCZAK

asp.szt. Waldemar FRYDRYCH

asp.szt. Dariusz WAJER

 

Za długoletni staż związkowy Brązową Odznakę Honorową NSZZ Policjantów otrzymali:

 

asp.szt. Grzegorz BANASIAK

sierż.szt. Marek KOŁUCKI

mł.asp. Marek W¡SIKIEWICZ

asp. Marek ZAKROCKI

 

{galeria}SW2014{/galeria} 

  zdjsw2014

Wszystkim wyróżnionym i awansowanym serdecznie gratulujemy!

Powrót na górę strony