Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej piłkarski „Mundurowi dzieciom” oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

Data publikacji 04.06.2017

Konkursy z nagrodami, gry, zabawy z sierżantem „Pyrkiem”, upominki, pokazy sprzętu policyjnego, wojskowego oraz strażackiego, lekcje pierwszej pomocy, dmuchane zjeżdżalnie, słodkie poczęstunki, pokaz wyszkolenia psa tropiącego, ozdobne malowanie twarzy, sportowa rywalizacja policjantów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole w turnieju piłkarskim „Mundurowi dzieciom”, a także mnóstwo innych atrakcji towarzyszyło w obchodach „Dnia Dziecka”, który odbył się na stadionie MOSiR w Kole. Wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Kole i Urzędu Miasta w Kole zapewniły wszystkim dzieciom wiele uśmiechów, pozytywnych wrażeń oraz niezapomnianą zabawę.

2 czerwca  na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się I Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole „Mundurowi dzieciom”, w którym rywalizowało sześć policyjnych drużyn. Sportowa rywalizacja stróżów prawa z województwa wielkopolskiego uświetniła obchody „Dnia Dziecka” zorganizowane wspólnie przez Urząd Miejski w Kole, Komendę Powiatową Policji w Kole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole oraz wiele innych instytucji, organizacji i przedsiębiorstw z terenu powiatu kolskiego.

Na wszystkie dzieci, które uczestniczyły w zabawie czekało mnóstwo atrakcji. Imprezę otworzyła zacięta rywalizacja przedszkolaków w zawodach sportowych, za ukończenie których otrzymały dyplomy, medale i prezenty. Ogromnym zainteresowaniem „maluchów” cieszyło się stoisko kolskich policjantów, gdzie dzieci mogły m. in. przejechać się radiowozem, zrobić sobie zdjęcie z umundurowanymi funkcjonariuszami, dowiedzieć się o pracy stróżów prawa, spotkać się z sierżantem Pyrkiem, a także zobaczyć oraz przymierzyć policyjny sprzęt.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały również pokaz tresury policyjnego psa służbowego, udzielania pierwszej pomocy przez członków PCK, podziwiały wóz bojowy Straży Pożarnej, bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, malowały ozdobne tatuaże, rozmawiały z przedstawicielami Wojska Polskiego oraz zajadały się smakołykami na stoisku ze zdrową żywnością, a także słodkimi przekąskami.

Punktem kulminacyjnym imprezy był turniej piłkarski „Mundurowi dzieciom”. W sportowej i zaciekłej rywalizacji drużyn Policji z Kalisza, Konina, Turku, Wrześni, Słupcy i Koła najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, którzy zostali zwycięzcami Turnieju o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole dzięki wygraniu bezpośredniego meczu z ekipą z Kalisza. Miejsce na podium zawodów przypadło także kolskim policjantom, którzy nie przegrywając meczu zgromadzili tylko o 1 punkt mniej niż zwycięzcy.

Wszyscy uczestnicy piłkarskich zmagań otrzymali z rąk organizatora imprezy Komendanta Powiatowego Policji w Kole insp. Mirosława Ścisłego pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny turnieju odebrały okazałe puchary. Szef kolskich policjantów insp. Mirosław Ścisły wspólnie ze swoim I Zastępcą mł. insp. Arturem Foryńskim podziękował wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji za udział w zawodach, ogromną wolę walki i stojące na kapitalnym poziomie mecze piłkarskie.

Tabela końcowa I Turnieju o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole „Mundurowi dzieciom”:

  1. Komenda Powiatowa Policji w Słupcy – 10 pkt,
  2. Komenda Miejska Policji w Kaliszu – 10 pkt,
  3. Komenda Powiatowa Policji w Kole - 9 pkt,
  4. Komenda Powiatowa Policji we Wrześni – 8 pkt,
  5. Komenda Powiatowa w Turku – 4 pkt,
  6. Komenda Miejska Policji w Koninie – 0 pkt.

Nagrody indywidualne:

Król strzelców: Rafał Kuras z KMP Kalisz,

Najlepszy bramkarz: Mateusz Czechanowski z KPP Słupca,

Zwycięzca konkursu „Turbo-Kozaka”: Eryk Kamiński z KPP Słupca.

Powrót na górę strony