Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali przywłaszczony portfel

Data publikacji 23.05.2019

Kolscy dzielnicowi ustalili sprawcę przywłaszczenia portfela pozostawionego w jednej z aptek. 66 – letnia kobieta zamiast oddać zgubę właścicielowi, wykorzystała nieuwagę personelu i zabrała portfel. Teraz za ten czyn grozi jej kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

21 maja br. do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiła się 38 - letnia mieszkanka gminy Dąbie, która powiadomiła, że straciła portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 500 złotych. Kobieta nie potrafiła dokładnie wskazać, gdzie do tego mogło dojść. Była jednak przekonana, że podczas wizyty w aptece, portfel miała jeszcze przy sobie. Dzielnicowi zajmujący się tą sprawą udali się do wskazanej apteki. Zamontowany tam monitoring zarejestrował moment, gdy pokrzywdzona wychodzi pozostawiając portfel na ladzie, a stojąca nieopodal kobieta, wykorzystując nieuwagę personelu przemieszcza się do stanowiska obok i chowa leżący portfel do swojej torebki.

Wizerunek kobiety, która wzięła portfel z apteki rozpoznał jeden z dzielnicowych. Policjant przypomniał sobie, iż w przeszłości miał do czynienia z 66-latką, którą rozpoznał na zapisach monitoringu. Dzielnicowi natychmiast złożyli wizytę sprawczyni. Kobieta od razu oddała portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi. Odzyskane mienie jeszcze tego samego dnia wróciło do prawowitej właścicielki, a 66 – latka usłyszała zarzuty i stanie przed Sądem za dokonanie przestępstwa.

 

Pamiętajmy, że jeżeli znaleźliśmy jakąś rzecz, mamy obowiązek ją zwrócić. Jeżeli nie można ustalić jej właściciela, należy skontaktować się z instytucjami, które mogą nam w tym zakresie pomóc np. Biuro Rzeczy Znalezionych czy chociażby Policja. Pominięcie tego obowiązku przy jednoczesnym przywłaszczeniu znaleziska naraża na odpowiedzialność karną.

Powrót na górę strony