Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt za znęcanie się nad rodzicami

Data publikacji 07.12.2020

Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 36-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami. Domowy oprawca został zatrzymany przez kolskich policjantów, chwilę po tym jak po raz kolejny wszczął awanturę i groził pozbawieniem życia swoich rodziców. Za znęcanie się nad osobami najbliższymi mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Informację o kolejnej awanturze domowej zainicjowanej przez 36-latka, dyżurny kolskiej jednostki otrzymał 30 listopada około 15:00. Interweniujący na miejscu patrol ustalił, że 36-letni mężczyzna po raz kolejny awanturował się. Najprawdopodobniej pod wpływem środków psychotropowych wyzywał rodziców, trzymając nóż w ręku groził im pozbawieniem życia. Ponadto szarpał swojego ojca, w wyniku czego starszy mężczyzna doznał obrażeń ciała.

Z uwagi na fakt, że sytuacja ta powtarzała się wielokrotnie od kilku miesięcy, pokrzywdzona postanowiła złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad nią i jej mężem.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne znęcanie się nad rodzicami, nadto również fizyczne nad ojcem przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych.

36-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad osobami najbliższymi. 2 grudnia br. sąd, na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Przypominamy!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, które precyzują przepisy artykułu 207 kodeksu karnego.

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

Powrót na górę strony