Aktualności

NIETRZEŹWI KIEROWCY NIE ODPUSZCZAJĄ

Data publikacji 28.03.2022

W miniony weekend policjanci z Koła oraz powiatu kolskiego zatrzymali osiem osób, które zdecydowało się kierować pojazdem mechanicznym lub rowerem „po kieliszku”. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, aby nie wsiadali „za kółko” bądź na rower pod wpływem alkoholu, gdyż swoim zachowaniem narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

 Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek po godz. 15:40 w miejscowości Dąbie. 44-letni mieszkaniec gminy Dąbie kierował dostawczym Fordem mając przeszło 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Także w piątek po godz. 17:00 na ul. Bogumiła w Kole funkcjonariusze Ruchu Drogowego kolskiej komendy zatrzymali młodego rowerzystę, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości 29-letniego mieszkańca Koła okazało się, że miał on w organizmie przeszło 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

W sobotę 26 marca 2022 roku funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Grzegorzewie zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka, który kierował osobowym Oplem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że kierował on pojazdem po użyciu alkoholu. Mieszkaniec Grzegorzewa posiadał prawie 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Również w sobotę po godz. 23:00 w Rzuchowie policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu zatrzymali 61-letniego mieszkańca Rzuchowa, który kierował osobowym Oplem będąc pod wpływem alkoholu. W przypadku tego mężczyzny na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego pojawiło się przeszło 1,6 promila alkoholu.

Dzień później w godzinach porannych na ul. Bogumiła w Kole patrol Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 32-letnią mieszkankę gminy Miłosław, która również kierowała osobowym Oplem. Kobieta znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu posiadając niecałe 0,5 alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnym kierującym, który w niedzielę pod wpływem alkoholu wsiadł na rower okazał się 48-letni mieszkaniec Koła, który po godz. 8:00 został zatrzymany na ul. Toruńskiej w Kole przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna miał ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Kolejnym rowerzystą zatrzymanym w niedzielę był 54-letni mieszkaniec gm. Koło. Mężczyzna we Wrzącej Wielkiej jechał rowerem po drodze publicznej mając 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 54-latek również został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych co widać poniżej

Ostatni z nietrzeźwych kierujących wpadł w ręce policjantów w Rzuchowie. 29-letni mieszkaniec Dąbia w niedzielę po godz. 18:00 wjechał do rowu dostawczym Oplem mając przeszło 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze zapowiadają wzmożone działania mające na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego do alkoholu każdego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. 

  • Na obrazku widzimy mandat karny.
  • Na obrazku widzimy mandat karny.
Powrót na górę strony