Aktualności

MIAŁA BYĆ WIELKA MIŁOŚĆ A POZOSTAŁY TYLKO DŁUGI

Data publikacji 30.03.2022

Pomimo wielu ostrzeżeń Policji dotyczących nawiązywania znajomości przez „Internet” nadal trafiają się osoby, które szukając miłości padają ofiarą oszustów. Niestety taką ofiarą stała się jedna z mieszkanek naszego powiatu, która licząc na miłość straciła ponad 50 000 złotych.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiła się mieszkanka powiatu kolskiego, która padła ofiarą oszusta. Kobieta nawiązała znajomość na jednym z popularnych portali społecznościowych z mężczyzną o obcojęzycznym imieniu i nazwisku, który podawał się za muzyka. Kobieta nawiązała bliższą relację z nowo poznanym mężczyzną łącząc się z nim poprzez komunikator internetowy. Po tygodniu znajomości mężczyzna oświadczył, że wygrał dużą sumę pieniędzy oraz samochód i zachęcał kobietę aby ona przyjęła tą nagrodę w celu poprawienia jej warunków życiowych. Ponadto muzyk zaprosił pokrzywdzoną na swój koncert, który miał się odbyć w kwietniu w jednym z polskich miast. Zauroczona kobieta zaufała bezgranicznie oszustowi i zaczęła przelewać mu pieniądze. Pierwszą kwotę przelała aby zakupić specjalną kartę dzięki, której będzie mogła obejrzeć koncert muzyka. Dalej kobieta przelewała pieniądze ponieważ według mężczyzny nagroda, którą miał jej podarować została zatrzymana na granicy i trzeba opłacić cło. Kobieta po zaciągnięciu kilku pożyczek wykonała przelewy na łączną kwotę ponad 50 000 złotych, prawie 4 000 dolarów i ponad 300 euro. Jak się okazało do dnia dzisiejszego pokrzywdzona nie otrzymała obiecanej nagrody a rzekomy muzyk okazał się kolejnym internetowym oszustem żerującym na ludzkich emocjach. Po tej feralnej znajomości kobiecie pozostały tylko długi, które będzie musiała spłacić.

 

Pamiętajmy oszuści internetowi nie mają żadnych skrupułów, wykorzystują naszą trudną sytuację życiową oraz żerują na naszych uczuciach i emocjach podszywając się za żołnierzy, muzyków lub inne osoby aby „wyciągnąć” od nas pieniądze. Dlatego weryfikujmy nawiązywane w „Internecie” znajomości i nie ufajmy bezgranicznie wszystkim nowo poznanym osobom. Zdecydowanie odradzamy również przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy takim osobom.

Powrót na górę strony