Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNE OSOBY POZBYŁY SIĘ SWOICH OSZCZĘDNOŚCI

Data publikacji 19.04.2022

Pomimo często nagłaśnianych przez Policję akcji profilaktycznych, zaangażowania środków masowego przekazu, wciąż dochodzi do oszustw, których ofiarami są seniorzy. Przed Świętami Wielkanocnymi dwoje mieszkańców naszego powiatu przekazało dużą ilość gotówki osobom podającym się za funkcjonariuszy policji, którzy okazali się oszustami.

12 kwietnia 2022 roku 80-letnia mieszkanka Koła otrzymała telefon od osoby podającej się za jej córkę. Osoba ta powiadomiła pokrzywdzoną, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy. Następnie telefon przejął mężczyzna podający się za policjanta, który powiedział, że córka ma kłopoty i potrzebuje pieniędzy. Kobieta uszykowała 50 000 złotych a następnie przekazała je kurierowi, który według rozmowy telefonicznej miał być „gońcem policyjnym”. Pokrzywdzona o oszustwie zorientowała się dopiero gdy odwiedziła ją córka.

Podobna historia spotkała 72-letniego mieszkańca gminy Dąbie, który 14 kwietnia 2022 roku został oszukany na 42 000 złotych. Mężczyzna podobnie jak poprzedniczka otrzymał telefon od kobiety podającej się za policjantkę, która poinformowała go, że jego córka jest sprawczynią wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za odstąpienie od aresztu prokurator wyznaczyła kaucję w wysokości 56 000 złotych. Mężczyzna po zebraniu 42 000 złotych przekazał je nieznajomemu mężczyźnie.

Ponownie przypominamy, że policjanci w trakcie wykonywanych czynności NIGDY nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Schemat działania sprawców za każdym razem jest podobny. Nie dajmy się nabrać na tego typu historie opowiadane przez oszustów, którzy pod presją czasu instruują jak, gdzie i komu należy przekazać pieniądze. Powiadamiajmy Policję każdorazowo o takich telefonach. Bądźmy czujni!

Powrót na górę strony