Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Data publikacji 20.11.2023

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a zarazem rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku. Z tej okazji kolscy policjanci odwiedzili dzieci i młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole.

Międzynarodowy Dzień Dziecka to nie tylko okazja do świętowania, ale również do refleksji nad wyzwaniami, jakie stoją przed dziećmi na całym świecie. Organizacje pozarządowe, szkoły i instytucje rządowe organizują różnorodne wydarzenia edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat praw dziecka oraz problemów, z jakimi dzieci mogą się borykać. To również wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. W obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka włączyli się również mundurowi z kolskiej jednostki policji, którzy odwiedzili dzieci i młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Policjanci przypomnieli uczniom prawa jakie im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane a także wyświetlili film edukacyjny przygotowany specjalnie na tę okazję.

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” - Janusz Korczak.

Powrót na górę strony