Aktualności

SPRAWCA PRZEMOCY DOMOWEJ MUSIAŁ OPUŚCIĆ MIEJSCE ZAMIESZKANIA

Data publikacji 06.12.2023

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o znęcanie się nad swoją żoną. Wobec sprawcy przemocy domowej mundurowi z Posterunku Policji w Babiaku wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do domu, a także pokrzywdzonej.

W poniedziałek 4 grudnia br. mundurowi z Posterunku Policji w Babiaku interweniowali wobec 45-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Policjanci wobec mężczyzny, który pod wpływem alkoholu wszczynał awantury a także wyzywał, groził, krzyczał i był agresywny zastosowali nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do domu i jego bezpośredniego otoczenia, a także do pokrzywdzonej. O dalszym losie 45-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

To sprawa rodzinna”, "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać” - zdarza się, że tak właśnie osoby dotknięte przemocą w rodzinie tłumaczą fakt nieinformowania Policji o sytuacji w jakiej się znajdują. Dopiero, gdy dojdzie do tragedii, ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne. Pamiętajmy, brak reakcji na przemoc jest jej akceptacją, zróbmy wszystko by takim tragediom zapobiec.

Powrót na górę strony