Aktualności

POLICYJNE DZIAŁANIA Z WYKORZYSTANIEM DRONA

Data publikacji 01.05.2024

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili działania przy użyciu „drona” na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kamera zamontowana w urządzeniu zarejestrowała wykroczenia popełniane przez kierujących w miejscu, gdzie możliwość dokonania kontroli statycznej jest dość ograniczona.

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole tym razem skupili się na zachowaniach kierujących pojazdami, na drodze wojewódzkiej nr 270 w Kole, w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Włocławskiej.

Funkcjonariusze niejednokrotnie doświadczyli sytuacji, gdzie zachowania kierujących w tym rejonie prowadziły do niebezpiecznych sytuacji na drodze. W związku z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w dniu 25 kwietnia 2024 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zorganizowali działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego typu dron. Operator „drona” przez około dwie godziny na bieżąco informował podległe patrole o popełnianych wykroczeniach przez kierujących, natomiast policjanci po uzyskaniu takiego sygnału, dokonywali zatrzymania pojazdów w bezpiecznym miejscu. W wyniku podjętych działań mundurowi ujawnili 10 wykroczeń kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego poprzez niezastosowanie się do znaku „STOP”, a tym samym stworzyli realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W wyniku podjętych działań policjanci nałożyli osiem mandatów karnych, natomiast w dwóch przypadkach zastosowali pouczenia.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że tego typu działania będą prowadzone częściej.

Powrót na górę strony