Aktualności

110 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy

Data publikacji 08.05.2024

Przekroczył prędkość o 60 kilometrów. Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 32-letniego kierującego samochodem osobowym marki BMW przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.

W miniony wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW, który poruszał się w terenie zbudowanym z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.  32-letni mężczyzna w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę na liczniku miał 110, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość aż o 60 kilometrów na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych.


Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

  • Na obrazku widzimy obraz z miernika prędkości gdzie widoczny jest pojazd koloru ciemnego oraz pomiar jego prędkości.
Powrót na górę strony