Porady prewencyjne

Nie daj się okraść!

Data publikacji 31.10.2013

dsc_5297W przeddzień Święta Zmarłych Policja przypomina kilka podstawowych zasad  jak nie paść ofiarą złodzieja. Jutrzejszy dzień będzie sprzyjał kieszonkowcom, którzy czują się najlepiej w dużym natężeniem ruchu i skupiskach ludzi np. w środkach komunikacji publicznej, na dworcach, parkingach samochodowych, a nawet na cmentarzach.

Pamiętajmy o kilku zasadach, gdy jutro pójdziemy na groby bliskich:

 - poważną przeszkodą dla złodzieja, będzie schowanie pieniędzy oraz telefonów komórkowych do wewnętrznej kieszeni kurtki, bądź płaszcza, kategorycznie nie trzymajmy portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni,
- należy zapiąć plecak lub torebkę i nosić przed sobą. Miejmy je zawsze w zasięgu wzroku, a nie jak często się zdarza na plecach, gdzie kompletnie nie wiemy co się z nimi dzieje,                                                                                                
- nie pozostawiajmy w samochodach wartościowych rzeczy,
- unikajmy używania telefonów komórkowych w parkach, ulicach i innych miejscach, gdzie można on zostać nam wyrwany
- klucze od mieszkania nośmy w innym miejscu niż dokumenty tożsamości  ze swoim adresem zamieszkania, po to aby złodziej nie mógł okraść twojego mieszkania zanim zdążysz zareagować,                                                                         - wychodząc z mieszkania nie zapomnijmy dokładnie pozamykać drzwi i okna.

Nasz własny rozsądek oraz czujność jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Jednakże w przypadku kiedy poczujemy się zagrożeni nie wahajmy się zwrócić o pomoc dzwoniąc na numery alarmowe 997 i 112.
Powrót na górę strony