Profilaktyka czyli akcje i działania

Policjanci szkolili z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 20.01.2017

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji kolskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Tematem przewodnim szkolenia było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi przedstawili także metody stosowane przez oszustów, aby przestrzec zgromadzone osoby przed ich przestępczą działalnością. Na zakończenie wykładu policjanci wręczyli wszystkim słuchaczom elementy odblaskowe.

19 stycznia w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy w Kole policjanci spotkali się z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kole, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zlokalizowanego również w Kole, aby porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Mundurowi przypomnieli słuchaczom obowiązujące przepisy z zakresu ruchu pieszych i rowerzystów, a także przestrzegli przed oszustwami, omawiając algorytm działania przestępców. Podczas szkolenia kolscy policjanci koleiny raz apelowali o ostrożność na drodze oraz przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych w okresie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Na zakończenie każda osoba uczestnicząca spotkaniu otrzymała elementy odblaskowe.

Powrót na górę strony