Profilaktyka czyli akcje i działania

Spotkania profilaktyczne w szkołach przed feriami

Data publikacji 26.01.2017

W związku ze zbliżającymi się feriami w województwie wielkopolskim, kolscy policjanci odwiedzili placówki edukacyjne propagując zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego wśród młodzieży. Spotkania były również okazją do przybliżenia problemu cyberprzemocy oraz uświadomienia uczniów w zakresie odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych w województwie wielkopolskim, funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji przeprowadzili szereg spotkań w szkołach powiatu kolskiego propagując bezpieczne spędzanie czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

25 stycznia w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2017” kolscy policjanci odwiedzili uczniów uczęszczających do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w kole, Zespołu szkół nr 2 w Kole oraz Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych. Mundurowi, oprócz profilaktyki związanej z bezpiecznym spędzania ferii, przedstawili także zagadnienia z tematyki przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Policjanci podczas spotkania omówili także specyfikę największej formacji  mundurowej w Polsce jakim jest Policja, a także zakres zadań wykonywanych przez stróżów prawa.

Powrót na górę strony