Profilaktyka czyli akcje i działania

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w gminie Dąbie

Data publikacji 27.01.2017

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Dąbiu wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Dąbiu zorganizowali konkurs dla uczniów wszystkich szkół z terenu gminy Dąbie na hasło, które będzie umieszczone na elementach odblaskowych. Zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę, a elementy odblaskowe z hasłem promującym życie wolne od uzależnień trafiły do uczniów dąbskiej gminy.

W grudniu 2016 roku dąbscy policjanci oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii w Dąbiu w ramach działań profilaktycznych związanych z narkomanią i bezpieczeństwem w ruchu drogowym zorganizowali konkurs na hasło promujące wśród młodzieży życie wolne od uzależnień.

Konkurs, który był skierowany dla wszystkich szkół z terenu gminy Dąbie, wygrała uczennica ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie z hasłem: „Narkotyki to złe nawyki”. Zwyciężczyni konkursu podczas uroczystego apelu szkolnego w nagrodę otrzymała drobny upominek oraz dyplom, a slogan „Narkotyki to złe nawyki” został umieszczony na elementach odblaskowych zwiększających widoczność pieszych

Funkcjonariusze z Posterunki Policji w Dąbiu oraz przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii w Dąbiu, w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe w województwie wielkopolskim, odwiedzili wszystkie szkoły na terenie gminy Dąbie. Podczas spotkań profilaktycznych z uczniami mundurowi poruszali tematy związane z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego oraz zagadnienia promujące życie bez uzależnień. Na zakończenie, każdego spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe z hasłem: „Narkotyki to złe nawyki”, które zwiększają widoczność oraz bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Powrót na górę strony