Profilaktyka czyli akcje i działania

Spotkania profilaktyczne w Kłodawie i Przedczu

Data publikacji 22.02.2017

Policjanci przeprowadzili profilaktyczne spotkania z uczniami oraz osobami starszymi. Podczas wizyt mundurowi przypominali obowiązujące przepisy dotyczące ruchu pieszych. Młodzież uświadamiana była o zgubnym wpływie narkotyków i dopalaczy na zdrowie człowieka, a seniorów ostrzeżono przed oszustami.

20 lutego w Przedczu i Kłodawie odbyły się profilaktyczne spotkania policjantów z mieszkańcami. Najpierw mundurowi zawitali do Zespołu Szkół w Przedczu, gdzie przypomnieli uczniom zagadnienia związane z ruchem pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kolskiej komendy oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kłodawie przestrzegali przed zagrożeniami płynącymi z nieumiejętnego korzystania z sieci internetowej, a także omówili tematykę związaną z narkotykami i dopalaczami. Na koniec spotkania w szkole, uczniowie uświadomieni zostali o odpowiedzialności karnej, jaką ponosi osoba nieletnia będąca sprawcą czynu karalnego.

Kilka godzin później policjanci z Koła i Kłodawy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Kłodawie spotkali się z seniorami uczęszczającymi do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Stróże prawa podczas wykładu w Kłodawie, przestrzegli słuchaczy przed oszustami, którymi ofiarami padają najczęściej osoby starsze. W dalszej części dyskusji policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach oraz przedstawili ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Twój Dzielnicowi.

Powrót na górę strony