Profilaktyka czyli akcje i działania

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 13.03.2017

Kolscy policjanci przeprowadzili profilaktyczne spotkania z przedszkolakami oraz uczniami szkół średnich. Celem wizyt mundurowych w szkołach było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

02 marca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kolskiej komendy Policji odwiedzili dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy ZS nr 2 w Kole. Podczas wizyty policjanci przypomnieli „małym milusińskim” zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznego spędzania czasu w szkole i podczas zabawy. Mundurowi na zakończenie lekcji o bezpieczeństwie rozdali dzieciom upominki w postaci elementów odblaskowych zwiększających widoczność osób pieszych na drogach.

Cztery dni później funkcjonariusze kolskiej drogówki zawitali do Zespołu Szkół Technicznych w Kole, gdzie z młodzieżą rozmawiali o konsekwencjach prawnych kierowania pojazdami pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Licealistom przedstawione zostały także najczęstsze przyczyny wypadków drogowych oraz przypomniano obowiązujące przepisy w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony