Profilaktyka czyli akcje i działania

Policjanci uczestniczyli w obchodach „Dnia dla Bezpieczeństwa”

Data publikacji 01.06.2017

Koleiny już raz w powiecie kolskim odbyła się profilaktyczna impreza pod tytułem „Dzień dla Bezpieczeństwa”. W edukacyjnym wydarzeniu zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dąbiu nie mogło zabraknąć aktywnego wsparcia ze strony policjantów z Koła oraz Dąbia. Mundurowi przeprowadzili z młodzieżą szkolną oraz dziećmi szereg profilaktycznych spotkań dotyczących negatywnych skutków zażywania dopalaczy i narkotyków oraz w ramach projektu „Dwie strony sieci” omówili tematykę cyberprzemocy. W części artystycznej wystąpiła niezawodna dąbska grupa PaT-PORT.

29 maja 2017 roku w Zespół Szkół w Dąbiu zorganizowane zostały obchody pod tytułem „Dzień dla Bezpieczeństwa”, podczas którego propagowano życie bez uzależnień.

W czasie profilaktycznej imprezy przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kole, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole i Posterunku Policji w Dąbiu informowali młodzież o negatywnych skutkach zażywania narkotyków i dopalaczy. Policjanci ponadto w ramach programu „Dwie strony sieci” omówili szczegółowo tematykę związaną z „cyberprzemocą” popartą multimedialną prezentacją.

Uczestnicy edukacyjnej zabawy mogli zobaczyć m.in. pokaz karate, symulację działań ratowniczych w ramach zgłoszenia pożaru w szkole, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz umundurowanie funkcjonariuszy i sprzęt używany przez policjantów do zabezpieczania imprez masowych. Punktem kulminacyjnym "Dnia dla Bezpieczeństwa" był przemarsz ulicami Dąbia z hasłami promującymi bezpieczne życie, występy młodzieży zrzeszonej w dąbskiej grupie PaT-PORT w popisowych spektaklach pod tytułem: „W sieci” oraz „Sekret”, a także odśpiewanie hymnu PaT-u i wykonanie „zrywu wolnych serc”.

Powrót na górę strony