Profilaktyka czyli akcje i działania

Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 22.07.2017

Policjanci przypomnieli uczestnikom „Pikniku Historycznego” w Przedczu podstawowe zasady bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. W trakcie edukacyjnego spotkania „stróże prawa” z Koła i Kłodawy poinformowali jak bezpiecznie wypoczywać na wodą oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas wykonywania prac polowych.

20 lipca br. funkcjonariusze Wydziału Prewencji kolskiej Policji oraz dzielnicowi Komisariatu Policji w Kłodawie, spotkali się z uczestnikami „Pikniku Historycznego” zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Przedczu. Podczas wizyty mundurowi przypomnieli dzieciom i młodzieży szkolnej, w jaki sposób należy spędzać czas nad wodą oraz jak należy wykonywać prace polowe, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Policjanci przedstawili także swoim słuchaczom negatywne skutki nieumiejętnego korzystania z Internetu, omówili zagadnienia dotyczące „cyberprzemocy”, a także zasady ruchu drogowego.

Na zakończenie spotkania w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo .. nad wodą”, mundurowi rozdali profilaktyczne ulotki.

Powrót na górę strony