Profilaktyka czyli akcje i działania

Kolejne wakacyjne spotkanie

Data publikacji 18.07.2018

Policjant z kolskiej komendy oraz przedstawicielka inspekcji sanitarnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2018” wzięli udział w spotkaniu z uczestnikami akcji letniej. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o najpoważniejszych zagrożeniach związanych z wakacjami oraz o tym, jak ich unikać.

W trakcie spotkania, które odbyło się 18 lipca br. w Gospodarstwie Agroturystycznym w Bierzwiennie Krótkiej, policjant omówił dzieciom zagrożenia, jakie na nich mogą czekać podczas spędzania wolnego czasu w domu, na placach zabaw oraz nad wodą. Przypomniał im także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusz zwracał również uwagę na potrzebę zachowania ostrożność w przypadku zawierania nowych znajomości oraz w kontaktach z osobami obcymi. Tym, którzy wolny czas spędzać będą przy komputerze przypomniano o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Natomiast przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat zdrowia oraz czynników szkodliwych, których powinniśmy się wystrzegać. Przekazała również istotne informacje na temat zagrożeń związanych z ukąszeniem przez kleszcze.

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczne wakacje 2018” i „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Powrót na górę strony