Profilaktyka czyli akcje i działania

Policjanci przeciw przemocy

Data publikacji 31.01.2019

Dzielnicowi oraz profilaktycy Komendy Powiatowej Policji w Kole, podczas spotkania z pracownicami jednej z kolskich firm mówili o sposobach przeciwdziałania przemocy oraz przeprowadzili szkolenie z zakresu obrony przed agresywnym napastnikiem.

Na zaproszenie jednej z kolskich firm, 30 stycznia br. dzielnicowi oraz policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, przeprowadzili z pracownicami szkolenie w ramach programu “Bezpieczna kobieta”. Mundurowi w wystąpieniu poruszyli kilka zagadnień związanych z zagrożeniem życia i zdrowia. Omówili między innymi tematykę zjawiska przemocy w rodzinie. Zwrócili uwagę na fakt, że problem ten może dotknąć każdego i należy na niego bezwzględnie reagować. Funkcjonariusze podkreślili, iż nieprawdą jest, że przemoc dotyczy wyłącznie osób z problemem alkoholowym, ale niejednokrotnie dotyka osoby, pochodzące z dobrze sytuowanych rodzin. Funkcjonariusze chcąc jak najskuteczniej dotrzeć do odbiorczyń wykorzystali podczas zajęć materiały edukacyjno-informacyjne w postaci tematycznych prezentacji oraz spotów.

Istotnym elementem spotkania był blok poświęcony szeroko pojętej definicji bezpieczeństwa osobistego. Uczestniczki miały okazję wziąć udział w przeprowadzonym przez instruktora szkoleniu z zakresu samoobrony. Panie miały okazję praktycznie przećwiczyć techniki obronne. Szkoliły się jak skutecznie odeprzeć atak, pomimo przewagi fizycznej przeciwnika, doskonaliły umiejętności szybkiego i prawidłowego oceniania zagrożenia oraz adekwatnych sposobów obrony w stosunku do ataku. Ciekawym elementem szkolenia była nauka, jakimi przedmiotami codziennego użytku i w jaki sposób skutecznie obronić się przed napastnikiem.

Powrót na górę strony