Profilaktyka czyli akcje i działania

Spotkania profilaktyczne policjantów z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 23.01.2019

Policjanci Wydziału Prewencji kolskiej komendy podczas trwających ferii zimowych odwiedzili półkolonie funkcjonujące na terenie powiatu kolskiego, gdzie wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole edukowali dzieci i młodzież z zakresu bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Podczas profilaktycznego spotkania uczestnicy półkolonii uświadomieni zostali na tematy związane z zagrożeniami płynącymi z internetu oraz przybliżone zostały aspekty profilaktyki zdrowotnej.

Podczas trwających ferii zimowych funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole odwiedzili trzy funkcjonujące na terenie powiatu kolskiego półkolonie, gdzie z dziećmi oraz młodzieżą przeprowadzili profilaktyczne spotkania.

Podczas wizyty mundurowi przypomnieli uczestnikom półkolonii o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z internetu oraz jak bezpiecznie spędzać zimą czas wolny od zająć szkolnych. Pracownicy PSSE w Kole z kolei omówili zagadnienia z profilaktyki zdrowotnej m. in. przybliżyli słuchaczom czynniki oraz zachowania osób zwiększające podatność zachorowania organizmu człowieka na grypę.

Na zakończenie spotkań kolscy stróże prawa przypomnieli o trwającym konkursie „Stok nie jest dla bałwanów” w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Powrót na górę strony